Waldemar Kotula kandydatem Porozumienia na prezydenta Rzeszowa. To radny PiS

Porozumienie Jarosława Gowina wystawiło własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa - jak poinformowano na konferencji prasowej, to rzeszowski radny PiS, Waldemar Kotula. - Najbliższe dni to będzie czas rejestracji komitetu. Będziemy także prezentować nasz program wyborczy - powiedział polityk w rozmowie z dziennikarzami. To trzeci kandydat Zjednoczonej Prawicy na to stanowisko.

Przybywa kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Rzeszowa. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na rzeszowskim rynku przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina poinformowali, że o stanowisko będzie się starał także ich kandydat - opisuje "Wyborcza Rzeszów". To Waldemar Kotula, który przez kilka ostatnich lat był rzeszowskim radnym (komitet Prawo i Sprawiedliwość). Wybrano go w prawyborach w podkarpackim oddziale Porozumienia. Oprócz niego kandydować na prezydenta Rzeszowa chciał Arkadiusz Opoń, zdobył jednak mniej głosów podczas wewnętrznego głosowania.

Zobacz wideo Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Budka: To wielki sprawdzian dla opozycji

Waldemar Kotula kandydatem na prezydenta Rzeszowa. Zjednoczona Prawica "wystawiła" już trzy nazwiska

Kotula podczas briefingu prasowego podkreślił, że w najbliższych dniach zarejestruje swój komitet wyborczy.

Najbliższe dni to będzie czas rejestracji komitetu. Będzie to najprawdopodobniej komitet partyjny, czyli Porozumienie Jarosława Gowina. Będziemy także prezentować nasz program wyborczy

- powiedział, cytowany przez "GW". Przedstawił też kilka swoich pomysłów na rozwój Rzeszowa - mówił m.in., że chciałby się skupić na uporządkowaniu ładu przestrzennego i ochronie zielonych terenów przy Wisłoku. - To, co leży mi na sercu, to stworzeniu budżetu dla rad osiedli na inwestycje. Ustawa daje możliwość wprowadzenia ustawy krajobrazowej, aby zniwelować ten śmietnik reklamowy, który jest w mieście. W sprawach ważnych trzeba angażować obywateli - wskazywał.

Kotula będzie rywalizował o fotel prezydenta Rzeszowa z innymi kandydatami. Dotychczas zarejestrowano trzy komitety wyborcze: Ewy Leniart (ma poparcie PiS), Grzegorza Brauna (poparcie Konfederacji) oraz Konrada Fijołka (wspólny kandydat PO, PSL, Lewicy i ruchu Szymona Hołowni). Start w wyborach zapowiedział też w ostatnich dniach m.in. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości - ten jednak nie zarejestrował jeszcze swojego komitetu.

Oznacza to, że to już trzeci kandydat Zjednoczonej Prawicy (każdy z koalicjantów popiera innego kandydata - PiS Ewę Leniart, Solidarna Polska Marcina Warchoła a Kotula - przez Porozumienie)

Waldemar Kotula ma 35 lat, z wykształcenia jest informatykiem. Jako radny PiS działa w Komisji Gospodarki Przestrzennej, Komisji Przedsiębiorczości i Zrównoważonego Rozwoju, Komisji Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Komisji do spraw Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie mają odbyć się 9 maja. Kandydaci mają czas na zgłoszenie do 16 kwietnia.

Więcej o: