Artur Soboń: Paweł Kukiz jest osobą, która w polskiej polityce wiele zmieniła i dużo do niej wniosła

W poniedziałek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.

Paweł Kukiz zapowiedział, że dopuszcza możliwość zasilenia szeregów Zjednoczonej Prawicy, choć pod pewnymi warunkami. "To tylko kwestia ceny" - oświadczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Do tych słów odniósł się w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Artur Soboń. - Paweł Kukiz jest osobą, która w polskiej polityce wiele zmieniła i dużo do niej wniosła. Jest troszkę innym przykładem polityka niż politycy, którzy podejmują jakieś osobiste decyzje z różnych względów. To raczej polityk programy, polityk, którego agenda programowa jest znana od lat i, szczerze powiedziawszy, niezmienna. I za to szanujemy wszyscy pana posła Pawła Kukiza na polskiej scenie politycznej - powiedział Soboń.

Co wyniknie z rozmów Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim?

- Tego nie przesądzam. Zakładam, że możemy liczyć na pewną życzliwość w kluczowych sprawach ze strony środowiska Pawła Kukiza - stwierdził polityk i dodał, że warto odnotować, że coś takiego jak "życzliwość programowa" w polskim parlamencie istnieje. - W polityce takie sojusze programowe są oczywiście możliwe i, moim zdaniem, pożądane, jeśli chcemy budować szerszą wspólnotę niż tylko wspólnotę opartą na koalicji i opozycji - stwierdził.

Jednocześnie Soboń podkreślił, że nie słyszał, aby rozmowy między Kaczyńskim a Kukizem dotyczyły udziału polityków Kukiz'15 w rządzie.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie