Najnowszy sondaż wyborczy. PiS wygrywa, w Sejmie jeszcze pięć partii

Kontrowersje wokół osoby Daniela Obajtka nie zmieniły znacząco preferencji wyborczych Polaków. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie wp.pl wynika, że największym poparciem cieszy się wciąż koalicja Zjednoczonej Prawicy, w skład której wchodzi m.in. Prawo i Sprawiedliwość.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się 21 marca, najwięcej głosów uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu United Survey przeprowadzonego dla wp.pl. Badanie przeprowadzono  19 marca, wzięło w nim udział 1000 dorosłych Polaków.

Zobacz wideo Korwin-Mikke w Sejmie: "Nie mogę zawrzeć ślubu z wielorybem". Riposta Czarzastego

PiS liderem. Do Sejmu dostałoby się w sumie sześć ugrupowań

Z sondażu wynika, że do Sejmu dostałoby się sześć ugrupowań. Największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowałoby 33,2 proc. ankietowanych. 

Pandemia koronawirusa. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4. Lublin, 13 stycznia 2021Ekspertka o szczycie epidemii: Możemy oscylować w okolicach 40 tys.

Partia Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła podobny wynik w poprzednim sondażu przeprowadzonym w końcówce lutego. - Wtedy na PiS zagłosowałoby 33,5 proc. ankietowanych - przypomina wp.pl. Jak widać, nawet kontrowersje wokół Daniela Obajtka nie zmieniły procentowego poparcia dla partii rządzącej.

Na drugim miejscu zestawienia, z wynikiem 18,5 proc. głosów, znalazła się Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni. Na ruch byłego dziennikarza głos oddałoby 13,2 proc. ankietowanych.

Sondaż. Jak Polacy oceniają działania Adama Niedzielskiego w kontekście walki z epidemią COVID-19?Sondaż. Jak Polacy oceniają Niedzielskiego w kontekście walki z epidemią?

Próg wyborczy przekroczyłaby również Lewica, osiągając 9,3 proc. poparcia, zaś na Konfederację oraz PSL głosowałoby odpowiednio 6,5 oraz 6,3 proc. respondentów.

12,9 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos.

Więcej o: