"Rzeźnik Praw Obywatelskich". Wielki baner z politykiem PiS pojawił się na budynku w Poznaniu

Na jednym z budynków w centrum Poznania pojawił się baner z wizerunkiem Bartłomieja Wróblewskiego. "Rzeźnik Praw Obywatelskich" - głosi napis na wielkim plakacie.
Zobacz wideo Piekło kobiet. „Jeżeli chodzi o aborcję, to jesteśmy pod ścianą”

Baner został umieszczony w nocy z czwartku na piątek na budynku Collegium Martineum w Poznaniu na skrzyżowaniu ul. Święty Marcin i Tadeusza Kościuszki. Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski ma na nim zasłonięte oczy. Obok jego wizerunku znajduje się czerwona błyskawica - jest to charakterystyczny symbol Strajku Kobiet.

Bartłomiej WróblewskiPiS kalkuluje, że Senat może poprzez kandydautę Wróblewskiego na RPO

Pod wizerunkiem polityka PiS znajduje się napis: "Bartłomiej Wróblewski - RZEŹNIK Praw Obywatelskich".

Bartłomiej Wróblewski to jeden z autorów wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia aborcji

Bartłomiej Wróblewski jest oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. W 2017 roku polityk pochodzący z Poznania przygotował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z konstytucją przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Po głośnych protestach środowisk kobiecych, wniosek został wycofany.

BARTŁOMIEJ WRÓBLEWSKIBartłomiej Wróblewski. Nowy kandydat PiS na RPO niezależny? Sprawdźmy

Pod koniec 2019 roku, Bartłomiej Wróblewski wraz z 119 posłami z Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i Kukiz'15 złożył do TK wniosek o zbadanie, czy przepisy dotyczące aborcji są zgodne z Konstytucją. 22 października 2020 roku, Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok zaostrzający przepisy aborcyjne, który zapoczątkował masowe protesty kobiet w całej Polsce.

Więcej o: