Donald Tusk krytykuje rządy PiS-u. "Przejdą do historii jako czas hańby"

Donald Tusk w swoim stylu skomentował rządy Prawa i Sprawiedliwości. "Okradają własny naród w czasie tragicznej zarazy" - napisał były premier. Dodał, że to "czas hańby".

"Okradają własny naród w czasie tragicznej zarazy. Ich rządy przejdą do historii jako czas hańby. Trzeba to wreszcie głośno powiedzieć" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Były premier komentuje działania rządzących

Donald Tusk często odnosi się w mediach społecznościowych do aktualnych wydarzeń politycznych w Polsce. W swoim stylu skomentował m.in. sytuację z Wrześni, gdzie grupa rolników Agrounii próbowała przedostać się do premiera Mateusza Morawieckiego, który otwierał obwodnicę. Rolnicy zostali zatrzymani przez policję. Konferencję prasową szybko przerwano, a szef rządu odjechał z miejsca incydentu. "Mateusz, zgodnie z postulatem Strajku Kobiet, czym prędzej się oddalił" - napisał były szef rządu.

Pod koniec lutego polityk skomentował również ogłoszenie nowego projektu. "Po 5 latach swoich rządów ogłaszają Krajowy Plan Odbudowy. To się musiało tak skończyć" - zauważył sarkastycznie Donald Tusk. Swoje zdanie wyraził także na temat wyjazdu na narty Andrzeja Dudy w czasie epidemii koronawirusa. "Nie podzielam krytyki sportowych pasji Pana Prezydenta. Przecież od dawna wiadomo, że tak potrzebne respiratory i maseczki najłatwiej zamówić na stoku narciarskim" - stwierdził wówczas Tusk, odnosząc się do zakupu przez resort zdrowia maseczek od instruktora narciarstwa.

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji