Syn Beaty Szydło pracuje w firmie, w której udziały ma Obajtek. Odebrał telefon od dziennikarza "GW"

Z ustaleń "Wyborczej Katowice" wynika, że w firmie ERG Bieruń Folie pracuje syn europosłanki PiS Beaty Szydło - odebrał on nawet telefon od dziennikarza, który dzwonił na numer podany na stronie przedsiębiorstwa. Jednym z udziałowców spółki, w której dostał pracę, jest Daniel Obajtek. OKO.Press informuje także, że mężczyzna po zrzuceniu sutanny zmienił nazwisko.

"Wyborcza Katowice" ustaliła, że syn byłej premier Beaty Szydło pracuje w firmie, w której udziały ma Daniel Obajtek. - To syn poprosił Beatę Szydło o pomoc w znalezieniu pracy - powiedział w rozmowie z "GW" Maciej Zaborowski, pełnomocnik Obajtka. Jak dodał, Beata Szydło nie szukała synowi pracy w spółkach skarbu państwa, a wśród znajomych. "Zwróciła się w tej sprawie także do Obajtka, który - jak tłumaczył nam Zaborowski - obiecał, że się zorientuje, czy może pomóc" - pisze "GW".

Zobacz wideo

Syn Beaty Szydło w firmie z udziałami Obajtka. Zmienił nazwisko

"GW" opisuje dalej, że syn Beaty Szydło odebrał telefon od dziennikarza, który chciał ustalić, czy faktycznie pracuje w firmie, w której udziały ma Obajtek. "Zadzwoniliśmy do firmy w Bieruniu na podany na jej stronie numer telefonu, odebrał syn Szydło. Gdy się przedstawiliśmy, zapytał, czy chcemy kupić jeden z produktów firmy" - pisze "GW", dodając, że syn byłej premier odparł, że "zajmuje się tylko sprawami związanymi z pracą".

Z kolei redakcji oko.press, która również donosi o nowym zatrudnieniu syna byłej premier, informację w tej sprawie miała uzyskać od jednego z czytelników. Dziennikarka portalu zadzwoniła do siedziby spółki i poprosiła o rozmowę z Tymoteuszem Szydło. Sekretarka początkowo miała odpowiedzieć, że mężczyzna przebywa na urlopie. Dopytywana, czy można się z nim skontaktować poprzez numer, przy którym na stronie firmy - przy imieniu Tymoteusz - znajdowało się inne nazwisko, kobieta miała się spłoszyć. "[...] Zaczęła zapewniać, że 'pan Szydło nie pracuje w ERG Bieruń Folie', i że 'to jakaś pomyłka, bo przecież cały czas rozmawiała z nami o Tymoteuszu X (tym, którego nazwisko widniało na stronie internetowej" - czytamy w oko.press.

Dziennikarka skontaktowała się wreszcie z mężczyzną o imieniu Tymoteusz, który na stronie EGR Bieruń był przedstawiony jako "przedstawiciel handlowy odpowiadający za dystrybucję worków foliowych". Zapewniał, że nie ma na nazwisko Szydło. W końcu z portalem skontaktował się mecenas Maciej Zaborowski, pełnomocnik prezesa Orlenu, który w przeszłości reprezentował w kontaktach z mediami syna byłej szefowej rządu. Jak relacjonuje oko.press, prawnik potwierdził, że Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko oraz że pracuje w ERG Bieruń. Poprosił też, by nie podawać, jak się obecnie nazywa.  

Tymoteusz Szydło już nie jest księdzem

Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie w maju 2017 r. po sześciu latach spędzonych w krakowskim seminarium. Wkrótce potem, w sierpniu 2017 r., został wysłany do parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Formalnie był tam wikariuszem do 24 sierpnia br. W ubiegłym tygodniu wp.pl informowało, że jeszcze w lutym jego nazwisko znajdowało się na liście księży diecezji bielsko-żywieckiej. Kiedy portal zwrócił się do władz diecezjalnych z pytaniem o Tymoteusza Szydło, sekretariat diecezji odpowiedział, że informacje na stronie internetowej zostały zaktualizowane i Szydło nie znajduje się już w wykazie księży tej diecezji.  

Więcej o: