Konrad Fijołek może wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie. Tak wskazuje wewnętrzny sondaż PO

Konrad Fijołek może wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie, jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów. Z sondażu IBRiS, zleconego przez Platformę Obywatelską wynika, że Konrad Fijołek może liczyć na poparcie nawet 40 proc. mieszkańców Rzeszowa.
Zobacz wideo Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Budka: To wielki sprawdzian dla opozycji

Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa wystartuje w wyborach na prezydenta miasta. W poniedziałek Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL oraz ruch Polska 2050 Szymona Hołowni udzieliły mu oficjalnego poparcia.

Sondaż IBRiS: Konrad Fijołek pokona swoich rywali w drugiej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa

Z sondażu IBRiS, który został przeprowadzony pod koniec lutego oraz w ubiegłym tygodniu i uwzględnił opinię 800 mieszkańców Rzeszowa wynika, że jeśli dojdzie do drugiej tury w wyborach na prezydenta Rzeszowa, to Konrad Fijołek osiągnie zwycięstwo.

Rzeszów. Tadeusz Ferenc rezygnuje ze stanowiska prezydenta, wskazał potencjalnego następcęRzeszów. Ferenc rezygnuje ze stanowiska i wskazuje wymarzonego następcę

Badania wskazują, że Ewa Leniart z PiS przegrałaby wybory o około 2 punkty procentowe, natomiast Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski o 3 punkty procentowe. - W każdym przypadku Fijołek uzyskał ok. 40 proc. poparcia. Dlatego politycy Koalicji Obywatelskiej uważają, że poparcia dla wiceprzewodniczącego rady miasta było dobrą decyzją - podaje Interia.

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Odbędą się przedterminowe wybory

W niedzielę 9 maja odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. Zostały ogłoszone po tym, jak Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta. Swoją decyzję podał 10 lutego na konferencji prasowej. - W tym roku będę obchodził rocznicę 65 lat pracy zawodowej, kiedyś trzeba było podjąć decyzję o odejściu. Coś się zaczęło i coś się kończy. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska - powiedział polityk.

Edward Słupek, kandydat PSLRzeszów. PSL przestawiło swojego kandydata. "Zobaczymy, który będzie lepszy"

Tadeusz Ferenc sprawował funkcję prezydenta Rzeszowa od 2002 roku. Od tamtego czasu cztery razy wygrał wybory prezydenckie w pierwszej turze. 81-latek przebywał wcześniej w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem.

Na konferencji prasowej, odchodzący prezydent Rzeszowa powiedział również mieszkańcom, aby głosowali na Marcina Warchoła. - Jest doskonały kandydat, który - jestem przekonany - będzie rozwijał miasto i zależy mi na tym, żeby kandydat nie zrezygnował. W tej chwili taka wola jest pana ministra, dlatego chcę wykorzystać to dla miasta, dla ludzi, którzy mieszkają w naszym mieście - dodał.

Więcej o: