Daniel Obajtek ukończył studia MBA w fundacji, która jest firmą. I partnerem biznesowym Orlenu

Daniel Obajtek ukończył podyplomowe studia MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, która ma powiązania z Orlenem - informuje Onet. GFKM ma wspólną spółkę z polskim gigantem paliwowym, a jej szef studiów MBA zasiada w radzie nadzorczej jednej ze spółek Orlenu.

Onet publikuje nowe informacje na temat wykształcenia prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Według portalu prezes PKN Orlen rozpoczął prestiżowe studia podyplomowe MBA dla kadry menedżerskiej w 2017 r. w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Studia miał skończyć w momencie, kiedy stał już na czele Orlenu, biznesowego partnera GFKM. 

Zobacz wideo Cimoszewicz: Daniel Obajtek stał się balastem

Daniel Obajtek i jego wykształcenie. Magister po 20 latach, a potem duża kariera

Daniel Obajtek zdał egzamin maturalny w 1995 r. w technikum rolniczym w Myślenicach. Wykształcenie wyższe zdobył dopiero w 2014 r., po blisko 20 latach od matury. Przyszły prezes Orlenu ukończył Prywatną Wyższą Szkolę Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku ochrona środowiska.  

Daniel ObajtekDo CBA trafił wniosek Obajtka o zbadanie zarzutów dot. jego majątku

W tym czasie zaczęła rozwijać się jego kariera biznesowa. Po 9 latach na stanowisku wójta Pcimia (2006-2015) został prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 2017 r. został prezesem grupy energetycznej Energa, a w 2018 r. prezesem Polskiego Koncernu Naftowego Orlen

Onet informuje, że Daniel Obajtek jeszcze przed początkiem prezesury w Orlenie rozpoczął starania o uzupełnienie swojej edukacji o studia podyplomowe MBA (Master of Business Administration). Jego wybór padł na Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. 

Obajtek ukończył studia, będąc prezesem Orlenu

GFKM to jednak nie fundacja, a firma szkoleniowa, która organizuje studia MBA we współpracy z portugalską Porto Business School. Onet podaje, że wśród kadry kierowniczej GFKM znajduje się dr Tomasz Harackiewicz, szef studiów MBA, który jest również wiceszefem rady nadzorczej firmy Centrum Kształcenia - wspólnej spółki Orlenu i GFKM. Dr Harackiewicz został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej w 2016 r.

Daniel Obajtek"Wyborcza": Obajtek kupił apartament w Warszawie za pół ceny

Według Orlenu Daniel Obajtek rozpoczął studia MBA w 2017 r., czyli jeszcze zanim został prezesem koncernu. Spółka nie poinformowała jednak, jak długo trwały studia Obajtka. Jeżeli ich długość wynosiła standardowe dwa lata, to ukończył je w 2018 r., kiedy był już prezesem Orlenu. Według portalu Onet oznacza to, że Obajtek ukończył studia podyplomowe w spółce, która jest jego biznesowym partnerem.  

Więcej o: