Obajtek miał wysłać listy posłom KO. Tomczyk: Mogę tylko obiecać, że się nie zatrzymamy

Posłowie KO Cezary Tomczyk i Marek Sowa informują, że otrzymali listy od Daniela Obajtka. Szczegóły na ich temat mają zdradzić w poniedziałek. Jak twierdzą, przedstawią też nowe informacje na temat majątku prezesa PKN Orlen.

"Właśnie dostałem list od Pana Daniela Obajtka. Jutro szczegóły. Mogę tylko obiecać, że się nie zatrzymamy. Jutro kolejne szczegóły dotyczące majątku i nie tylko" - napisał na Twitterze Cezary Tomczyk, szef klubu Koalicji Obywatelskiej. 

Podobny wpis zamieścił poseł KO Marek Sowa. "Jutro dowiecie się o szczegółach listów, jakie z Cezarym Tomczykiem otrzymaliśmy od Daniela Obajtka. A ponadto przedstawimy nowe szczegóły dotyczące jego majątku i nie tylko" - napisał.

Wcześniej nowe doniesienia na temat majątku Daniela Obajtka zapowiedział Dariusz Joński. 

Daniel OlbajtekKO zapowiada nowe informacje ws. Daniela Obajtka. W tle 90 milionów

Szłapka pyta o oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka

Tymczasem szef Nowoczesnej i poseł KO Adam Szłapka w sobotę na konferencji prasowej mówił o oświadczeniach majątkowych Obajtka. - Wiemy o tym, że jedna z bardzo bliskich współpracownic Daniela Obajtka, pani Sylwia Kobyłkiewicz, której kariera od pewnego momentu jest silnie związana z Danielem Obajtkiem - np. teraz jest prezesem zarządu spółki Orlen Upstream - w latach 2006-2014 pracowała w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym - powiedział. 

Zobacz wideo Biznes od roku walczy z pandemią. Jakich rozwiązań szukają firmy?

Szłapka poinformował, że wystosuje pismo do szefa CBA z pytaniem, kto kontrolował oświadczenia majątkowe obecnego szefa Orlenu. - Wszystko wskazuje na to, że jest to osoba (Kobyłkiewicz - red.) silnie związana z Danielem Obajtkiem i po skończeniu pracy w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym jej kariera była w pełni zależna od Daniela Obajtka - powiedział Szłapka. - Daniel Obajtek jest osobą, dzisiaj to wiemy na sto procent, która powinna mieć bardzo dokładnie sprawdzone oświadczenia majątkowe. W związku z tym, po tych wszystkich informacjach, które się ukazały, uważam, że oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka, czy z czasów bycia wójtem gminy Pcim, czy pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, czy w Orlenie powinny być jawne - podkreślił. 

Więcej o: