Borys Budka miał koronawirusa. "Nie informowaliśmy o tym"

- Myśmy rodzinnie w okresie świąteczno-noworocznym wspólnie z moją żoną Kasią przeszliśmy Covid-19. Nie informowaliśmy o tym - powiedział Borys Budka w rozmowie na antenie RMF FM.

Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM był pytany o stan zdrowia Rafała Trzaskowskiego, który w piątek wieczorem poinformował o tym, że jest zakażony koronawirusem. Wcześniej prezydent Warszawy przekazał, że pracuje zdalnie ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jego żony.

Zobacz wideo Koronawirus nie oszczędza samorządów. Komentuje prezydent Wrocławia

Rafał TrzaskowskiRafał Trzaskowski zakażony koronawirusem. "Dołączyłem do Gosi i dzieci"

Wymienialiśmy SMS-y. Na razie dobrze się czują, mam nadzieję, że tak będzie

- mówił Borys Budka o stanie zdrowia Trzaskowskich. Szef PO przyznał, że pocieszał prezydenta Warszawy.

Myśmy rodzinnie w okresie świąteczno-noworocznym wspólnie z moją żoną Kasią przeszliśmy Covid-19. Nie informowaliśmy o tym, ale Rafał wie, że zawsze może liczyć na moje wsparcie. Dzisiaj najważniejszy jest odpoczynek i to zdrowie jest najważniejsze

- dodał Borys Budka.

"Przede wszystkim pan premier Morawiecki powinien wyjść i przeprosić za Sasina"

Borys Budka był pytany również o to, czy przeprosi za swoje słowa krytyki dotyczące szpitali tymczasowych. Według Budki to premier "powinien wyjść i przeprosić za Sasina, za wyrzucenie 70 mln zł, które mogły być wydane w sposób lepszy". W ocenie polityka "całe zarządzanie pandemią jest niestety pokazem wielkiej nieudolności".

Jest wiele rzeczy, za które ten rząd powinien przeprosić, a nie dzisiaj żądać tego od drugiej strony

- mówił Borys Budka.

- Oczekuję, że pan premier Morawiecki wreszcie przeprosi za nieskuteczne działania podczas pandemii. Przypomnę, że w Polsce w zeszłym roku zmarło o blisko 80 000 ludzi więcej niż rok wcześniej, że mamy największą liczbę zgonów od czasu drugiej wojny światowej, że szpitale tymczasowe mogły działać dużo lepiej, dużo wcześniej - odpowiedział szef PO. - Trzeba mieć wyjątkowy tupet ze strony pana premiera lub pana ministra Dworczyka, żeby dzisiaj żądać jakichkolwiek przeprosin z ich strony - dodał Borys Budka.

Hołownia o kryzysie w instytucji kościoła. 'Płakać po niej nie będę'Nowy sondaż. PiS bez większości, Polska 2050 Hołowni wyprzedza Koalicję Obywatelską

Więcej o: