Osiem świeczek na torcie urodzinowym Borysa Budki. Politycy PiS komentują

Przewodniczący PO Borys Budka 11 marca obchodzi 43. urodziny. Z tej okazji współpracownicy przygotowali dla niego tort z "zadziwiającym układem" świeczek. Zdjęcie wywołało liczne komentarze. Głos w sprawie zajęli m.in. Joachim Brudziński czy Janusz Cieszyński.
Zobacz wideo Przedwczesne wybory? Budka: Dziś uzyskalibyśmy 270-280 miejsc w Sejmie

"Taka sytuacja. Zadziwiający układ świeczek, który przygotowali moi współpracownicy" - napisał Borys Budka na Facebooku. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej dołączył też zdjęcie, na którym widać tort. Uwagę użytkowników portalu społecznościowego przykuły świeczki, a dokładnie ich liczba - osiem oraz rozkład - pięć na górze i trzy na dole.

Osiem świeczek na torcie Borysa Budki. Maciej Wąsik pisze o torcie jak dla ośmiolatka

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy polityka zgodnie uznali, że jest to nawiązanie do jednego z antyrządowych haseł, które często zapisywane jest na transparentach w formie: ***** ***. Poza życzeniami dla polityka niektórzy zwrócili uwagę, że hasło zawiera w sobie wulgarne słowo, dlatego jest niestosowne przy takiej okoliczności jak urodziny.

Podobny motyw wykorzystała w grudniu posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. Polityczka udostępniła wtedy zdjęcie pomarańczy z ośmioma wybitymi w nią goździkami, które tworzyły taką samą konfigurację, jak świeczki na torcie Borysa Budki. 

Sondaże z 2021 roku pokazują, że już niedługo Polska 2050 trwale prześcignie Koalicję Obywatelską jako siłą numer jeden w opozycjiSondażowe eldorado Polski 2050 i Szymona Hołowni trwa [WYKRES DNIA]

Tort Borysa Budki skomentował już m.in. zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA, poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik. "8 świeczek dla ośmiolatka. A mały Borysek cieszy się jak dziecko. Czego nie rozumiecie?" - napisał polityk.

"Lider opozycji! Te pajace oburzają się gdy czasami ktoś powie im dosadnie jakimi są klaunami" - napisał z kolei eurodeputowany Joachim Brudziński. Polityk w kolejnym wpisie odniósł się także do ostatniego transferu Joanny Muchy z KO do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Według niego "nie ma się co dziwić" takiej sytuacji, bo w Platformie Obywatelskiej "można awansować co najwyżej z grupy Muchomorków do Krasnalków".

Były wiceminister zdrowia, który odpowiadał za zakup respiratorów od instruktora narciarstwa, również udostępnił zdjęcie tortu i ośmiu świeczek. "Stare arabskie przysłowie: Pokaż mi czego ci życzą a powiem jakim jesteś człowiekiem" - skomentował.

Więcej o: