Konflikt w Porozumieniu. Kto omawia szczegóły Nowego Ładu, Gowin? Bielan: Nie wiem, skąd te informacje

Na uwagę dziennikarza Polsat News, że to jednak Jarosław Gowin jako lider Porozumienia omawia szczegóły rządowego planu Nowy Ład, Adam Bielan stwierdził: - Nie wiem, skąd te informacje, kto omawia szczegóły. Ja mam dość częste kontakty zarówno z premierem Morawieckim, jak i z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Adam Bielan rozmawiał z Marcinem Fijołkiem z Polsat News na temat wizyty premiera Jarosława Gowina w Paryżu, a także debaty o Polsce, która odbyła się w Parlamencie Europejskim w środę. Dziennikarz zapytał polityka, kiedy ten widział się ostatnio z Jarosławem Gowinem, na co Bielan przyznał, że było to w lutym, podczas posiedzenia władz partii. Natomiast w cztery oczy politycy rozmawiali jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. - Nie raportuje panu pan wicepremier o efektach kilkugodzinnych dyskusji o Nowym Polskim Ładzie? O tym, o czym będzie rozmawiał w Paryżu z ministrami francuskiej gospodarki? - dopytywał dziennikarz.

Nowy Ład. Rząd ma myśleć na podniesieniem składki zdrowotnej. Jak to wpłynie na pensje pracowników?Nowy Ład. Rząd podniesie składkę zdrowotną. Jak to wpłynie na pensje?

- Jeśli chodzi o wyjazd do Paryża, to przede wszystkim wicepremier, minister rozwoju, powinien raportować premierowi, bo żaden minister nie może prowadzić własnej polityki zagranicznej - podkreślał Bielan. - A jeśli chodzi o dyskusję na temat Nowego Ładu, to my wczoraj mieliśmy spotkanie przedstawicieli władz Porozumienia z panem premierem Morawieckim. Długą dyskusję w formie roboczego lunchu. Po tym zarząd krajowy, na którym nie było pana premiera Gowina, przyjął uchwałę wspierającą Krajowy Plan Odbudowy - mówił Bielan.

Zobacz wideo Wiadomości. PiS kupi głosy Polaków Nowym Ładem? Budka: To nie jest coś, co rząd daje

Kryzys w Porozumieniu Gowina. Kto omawia szczegóły Nowego Ładu?

Przypominamy, że zdaniem Adama Bielana, od 4 lutego pełni on obowiązki szefa partii, bo kadencja Jarosława Gowina wygasła. Konflikt w Porozumieniu Gowina rozpoczął się w styczniu, kiedy partia podzieliła się na zwolenników Bielana i zwolenników samego Gowina, którzy nadal uważają go za szefa ugrupowania. Jak pisaliśmy, Bielan zapowiedział, że nazwa partii zostanie zmieniona. - Dojrzała partia polityczna nie powinna mieć żadnych nazwisk polityków w nazwie. Myślę, że na najbliższym kongresie nazwa zostanie zmieniona - mówił.

Prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.Rządowe spotkanie na szczycie. Na "Nowym ładzie" mają zyskać biedniejsi

Fijołek dopytywał swojego gościa o to, kto prowadzi rozmowy na temat Nowego Ładu. - Jednak szczegóły tego planu omawia Jarosław Gowin jako lider Porozumienia, a nie Adam Bielan jako pełniący obowiązki lidera Porozumienia - komentował dziennikarz. - Trudno się już połapać w waszych prawno-politycznych galimatiasach - dodał. 

- Nie wiem, skąd te informacje, kto omawia szczegóły. Ja mam dość częste kontakty zarówno z premierem Morawieckim, jak i z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. To, co jest dzisiaj najważniejsze, to znalezienie pewnej stabilnej większości. Zarówno dla Krajowego Planu Odbudowy, jak i dla wszystkich ustaw, które będą towarzyszyć Nowemu Ładowi - podsumował Bielan. 

Więcej o: