Przemysław Czarnek i jego metamorfoza. Minister pochwalił się rezultatem diety. "Mam nadzieję, że widać"

Przemysław Czarnek obiecał w lutym, że zrzuci minimum 5 kilogramów. Ze słów ministra edukacji i nauki wynika, że słowa dotrzymał. Polityk wyznał, ile zrzucił i zapowiedział, że "nie jest to jego ostatnie słowo.

O wadze ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zrobiło się głośno w lutym, po jego słowach o problemie otyłości wśród młodzieży, a zwłaszcza "wśród dziewcząt". Polityk został skrytykowany za tę wypowiedź, ponieważ dane statystyczne pokazują, że z otyłością  i nadwagą zmaga się więcej chłopców niż dziewczyn. 

Zobacz wideo Otyłość większym problemem wśród dziewczynek niż wśród chłopców? "Radziłbym wsłuchiwać się w język polski, którym posługuję się dość precyzyjnie"

Z ogólnodostępnego raportu Narodowego Funduszu Zdrowia "Cukier, otyłość - konsekwencje" wynika, że w 2019 roku z problemem otyłości boryka się 13 proc. chłopców i 5 proc. dziewczynek. Z kolei problem nadwagi dotyczy 31 proc. chłopców i 20 proc. dziewcząt. Wartości, jak czytamy w raporcie, odnoszą się do 2016 roku. 

Przemysław Czarnek obiecał, że schudnie. "W ciągu tego Wielkiego Postu 5 kg w dół"

Po tym, jak media nagłośniły sprawę, minister zadeklarował, że da młodzieży dobry przykład.

- Rzeczywiście, nie należę do najszczuplejszych, żeby też nie pastwić się nad sobą samym. Ale mogę powiedzieć w ten sposób: skoro ruszymy niebawem z tym programem, to i minister edukacji deklaruje publicznie, że w ciągu tego Wielkiego Postu 5 kg w dół na pewno pójdzie - powiedział Przemysław Czarnek, a swoją obietnicę opublikował na Twitterze. 

Przemysław Czarnek o diecie: To nie jest moje ostatnie słowo

Dziennikarze nie zapomnieli o deklaracji ministra edukacji i nauki. Podczas czwartkowej konferencji prasowej został zapytany o osiągnięcia związane z redukcją wagi. Przemysław Czarnek pochwalił się wynikami

- Mam nadzieję, że to widać, przynajmniej troszkę, bo przecież po to też to robię - chociaż dla zdrowia w szczególności. 5,5 kilograma na przestrzeni trzech tygodni to jest rezultat na dzisiaj, ale to nie jest moje ostatnie słowo - powiedział Czarnek. 

Więcej o: