Wypij i Maksymowicz mogą opuścić klub PiS. Domagają się wsparcia dla woj. warmińsko-mazurskiego

Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz z Porozumienia mogą opuścić klub Prawa i Sprawiedliwości, jeśli rząd nie przekaże dodatkowego wsparcia województwu warmińsko-mazurskiemu. - Obiecałem wyborcom, że będę twardo zabiegał o interesy regionu - mówi Interii Michał Wypij.

Do nieoficjalnych informacji w tej sprawie dotarła Interia. Do 20 marca w województwie warmińsko-mazurskim obowiązują restrykcje związane z dużą liczbą zakażeń. Rząd zdecydował o zamknięciu tam m.in. galerii handlowych, kin, teatrów, hoteli i obiektów sportowych. Lekcje odbywają się zdalnie. 

Maksymowicz i Wypij opuszczą klub PiS? Powodem brak wsparcia dla Warmii i Mazur

Pod koniec lutego poseł Porozumienia z Olsztyna Michał Wypij informował, że region dostanie dodatkowe wsparcie finansowe. Chodziło nawet o 300 mln zł. Ale rząd na razie nie podjął żadnych decyzji w tym zakresie.

Interia podaje nieoficjalnie, że Wypij i Wojciech Maksymowicz, również poseł Porozumienia z Olsztyna, zagrozili odejściem z klubu parlamentarnego PiS w sytuacji, gdy pomoc nie zostanie przyznana. - Oczekujemy jak najszybszego wniosku z ministerstwa rozwoju, który zaakceptuje premier Mateusz Morawiecki, a umierające Warmia i Mazury zyskają pomoc niezbędną do przetrwania - powiedział pytany o sprawę Wypij. - Obiecałem wyborcom, że będę twardo zabiegał o interesy regionu i właśnie to robię - dodał zapytany o ewentualne opuszczenie klubu.

Zobacz wideo Studio Biznes Extra z okazji Światowego Dnia Kobiet

- Występujemy o słuszne zadośćuczynienie w tej sytuacji. Co do dalszych działań, jest za wcześnie, żeby cokolwiek mówić. Sprawę stawiamy jednak jednoznacznie - powiedział z kolei Wojciech Maksymowicz. - Poseł z Warmii i Mazur nie może zapomnieć o przedsiębiorcach, którym nie pozwolono funkcjonować bez wsparcia. Wsparcie poprzez gminy jest dobrym rozwiązaniem, bo wspiera nie tylko gminy, ale również zmniejsza obciążenia fiskalne przedsiębiorców - dodał.

Więcej o: