Brudziński w TVP zaatakował opozycję: "Popaprańcy", "frustraci", "rozedrgani emocjonalnie"

- Robimy swoje, nie oglądamy się na tych frustratów, na tych rozedrganych emocjonalnie pożal się Boże polityków, realizujemy swój program - stwierdził, mówiąc o opozycji, Joachim Brudziński. Nazwał też polityków opozycji "popaprańcami".

Europoseł Joachim Brudziński w piątek w "Gościu Wiadomości" na TVP Info mówił o tunelu w Świnoujściu. Prowadząca Danuta Holecka zapytała go w pewnym momencie o krytyczne głosy na temat inwestycji. - Cóż ja poradzę, że zostaliśmy obdarzeni opozycją totalną? Cóż poradzę na to, że dzisiaj politycy opozycji bez żadnego zażenowania wzywają do bojkotu polskich stacji paliwowych i do tankowania na stacjach czy robienia zakupów na stacjach, których właścicielem jest obcy kapitał? Cóż ja poradzę na to, że ci popaprańcy rozdzierają szaty, kiedy polska prasa zostaje odkupiona z rąk niemieckich? No cóż ja poradzę na to, że ich niechęć, nienawiść nawet do obecnie rządzących odbiera im nie tylko rozsądek i zdrowy rozum, ale odbiera im takie elementarne poczucie patriotyzmu? - powiedział polityk.

Dodał, że tunel obiecywany był przez Jarosława Kaczyńskiego i miał zostać zbudowany już w 2013 roku, ale nastała "era Tuska". - Miliardy z budżetu do kieszeni mafii VAT-owskich z jednej strony, a z drugiej strony: "za drogo, nie da się, fanaberia" - stwierdził europarlamentarzysta.

- Kto o zdrowych zmysłach jest w stanie sobie wyobrazić, żeby opozycyjni politycy, nie wiem, we Francji, w Niemczech, we Włoszech krytykowali rząd za to, że oto pojawiają się inwestycje, a my niestety takich polityków tutaj. (...) Robimy swoje, nie oglądamy się na tych frustratów, na tych rozedrganych emocjonalnie pożal się Boże polityków, realizujemy swój program - dodał Joachim Brudziński.

Tunel w Świnoujściu

W piątek premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński, szef PiS, zainicjowali budowę tunelu w Świnoujściu. Całkowita długość inwestycji będzie wynosić 3,4 km. Tunel drążony pod Świną, który połączy wyspy Uznam i Wolin, będzie miał natomiast długość 1,48 km - czytamy w komunikacie GDDKiA. Dzięki tej inwestycji Świnoujście zostanie w sposób stały skomunikowane z resztą Polski. Obecnie komunikację zapewniają przeprawy promowe, które mają mocno ograniczoną przepustowość i są zależne od warunków pogodowych.

Proces technologiczny związany z rozpoczęciem drążenia i przebijania się przez ścianę okularową będzie trwał przez najbliższe kilka dni. Tempo drążenia wynosi około 6 centymetrów na minutę, czyli ok. 10-12 metrów na dobę. Drążenie powinno potrwać około pół roku i we wrześniu maszyna TBM, po pokonaniu 1484 metrów, powinna dotrzeć do komory odbiorczej po stronie wyspy Wolin. Czytaj więcej:

Uroczystość inicjacji wiercenia tunelu w ŚwinoujściuRząd na placu budowy tunelu w Świnoujściu: Unia: Daliśmy 85 proc.

Więcej o: