Paweł Kukiz ma nadzieję na kolejną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. "Nie namawiał mnie do koalicji"

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 liczy na kolejną rozmowę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na antenie TVN24 polityk był pytany o spotkanie z wicepremierem. Kukiz stanowczo podkreślił, że Kaczyński nie namawiał go do wejścia w koalicję.

W TVN24 Kukiz był pytany o spotkanie z wicepremierem oraz o to, czy prezes PiS namawiał go w czasie rozmowy na wejście do rządzącej koalicji. - Mogę z całą odpowiedzialnością i zgodnie z prawdą powiedzieć: nie namawiał mnie do przystąpienia do koalicji - zapewnił Kukiz. Podczas wywiadu polityk zadeklarował, że chciałby wprowadzenia ustawy antykorupcyjnej oraz sprawnie funkcjonującej prokuratury i wyboru prokuratora generalnego w wyborach bezpośrednich, powszechnych przez obywateli. - Chciałbym również wprowadzenia instytucji sędziów pokoju. Już o niskich podatkach nie wspomnę, bo już bym za dużo chciał - powiedział Lider Kukiz’15

Radosław Fogiel w Porannej Rozmowie Gazeta.plDlaczego Kaczyński zaprosił Kukiza na rozmowę? "Interesujący rozmówca"

Kukiz: Pójdę z każdym, kto zagwarantuje mi realizację tych postulatów

Paweł Kukiz wyraził nadzieję na ponowne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, podczas którego mógłby omówić z nim swoje postulaty. - Przedstawiałem dosyć szczegółowo założenia ustawy antykorupcyjnej, którą dostałem w prezencie od byłego wicepremiera Włoch (Luigiego) Di Maio, szefa Ruchu Pięciu Gwiazd. Ta ustawa świetnie się sprawdza we Włoszech, zahamowała proces korupcyjny - powiedział Kukiz.

- Dość szczegółowo rozmawiałem o instytucji sędziów pokoju, natomiast przy ordynacji wyborczej z całą pewnością pomysł wprowadzenia JOW-ów w całości w Sejmie nie wchodzi w rachubę. Ale ordynacja na wzór niemiecki być może byłaby dyskutowana - dodał. Lider Kukiz’15 wielokrotnie podczas wywiadu podkreślił, że przyłączy się do każdego, kto umożliwi mu realizację postulatów.

Zobacz wideo Koniec sojuszu PSL z Kukizem. "Różnic z dnia na dzień było coraz więcej"
Więcej o: