Radosław Fogiel pytany, dlaczego Kaczyński zaprosił Kukiza na rozmowę. "To interesujący rozmówca"

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl był Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Pytano go m.in., czy - według wcześniejszych zapowiedzi Ryszarda Terleckiego - PiS da Solidarnej Polsce "po łapach". - Mam nadzieję, że rozmowa prezesa Kaczyńskiego z ministrem Ziobro sprawi, że nie będzie już takiej potrzeby. Chociaż... Czas pokaże, musimy filozoficznie podchodzić do pewnych spraw - przyznał.

Radosław Fogiel, poseł i wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Pytany był m.in. o sytuację w Zjednoczonej Prawicy i o ostatnią rozmowę Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem. - Kto jest dzisiaj prezesem Porozumienia? Adam Bielan czy Jarosław Gowin? - dopytywał prowadzący rozmowę, Jacek Gądek.

- Proszę mnie z tego [pytania - red.] zwolnić, muszą się panowie i panie sami w Porozumieniu co do tego umówić. Niezależnie od tego konfliktu, z punktu widzenia całości Zjednoczonej Prawicy jest lepsza - odparł Fogiel.

Fogiel pytany, czy PiS da partii Ziobry "po łapach". "Czas pokaże"

Wicerzecznik PiS skomentował też ubiegłotygodniowe głosowanie, w którym posłowie Solidarnej Polski zagłosowali razem z opozycją, wbrew linii PiS.

Wszyscy by oczekiwali, żeby głosować wspólnie. Niefortunne zdarzenie sprzed kilku dni, kiedy Solidarna Polska zagłosowała razem z opozycją, nie powinno się zdarzyć
Nie wyobrażam sobie PO głosującej przeciwko ustaleniom szczytu unijnego, ale zawsze mogę zostać zaskoczony

- mówił także w kontekście nadchodzącego w Sejmie głosowania ws. unijnego planu odbudowy. 

Pytany, czy PiS "da po łapach" Solidarnej Polsce, odparł:

Mam nadzieję, że rozmowa prezesa Kaczyńskiego z ministrem Ziobro sprawi, że nie będzie już takiej potrzeby. Chociaż... Czas pokaże, musimy filozoficznie podchodzić do pewnych spraw

Jacek Gądek pytał też, dlaczego "Jarosław Kaczyński zaprosił na rozmowę Pawła Kukiza". -  Myślę, że Paweł Kukiz jest bardzo interesującym rozmówcą, niezależnie od bieżącej sytuacji politycznej. Im bardziej stabilna większość w Sejmie, tym lepiej - przyznał Fogiel.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie