Rzecznik PiS mówi o "trafianiu do serc i umysłów" koalicjantów. "Najważniejsza jest wspólna praca"

- Najważniejsze jest to, żeby Zjednoczona Prawica mogła realizować swój program - powiedział Radosław Fogiel komentując spór między partiami w Zjednoczonej Prawicy. Rzecznik PiS odniósł się do informacji na temat spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

W Zjednoczonej Prawicy trwa kryzys wynikający ze sporu między PiS a koalicjantami: Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Porozumieniem Jarosława Gowina. We wtorek Michał Woś z Solidarnej Polski poinformował, że doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.

O to spotkanie pytał rzecznika PiS Radosława Fogla Bogdan Rymanowski w Polsat News. - Jaki jest wynik spotkania? Czy minister sprawiedliwości dostał po łapkach? - zapytał. - Nie było punktacji. To nie był mecz punktowy. Rozmowy są prowadzone - odparł Fogiel. 

Zobacz wideo PiS traci w sondażach. Czy wygra kolejne wybory?

Jarosław Kaczyński: PiS nie chce niszczyć swoich koalicjantów

- Mamy nadzieję, że to, o czym mówił prezes Kaczyński w niedawnym wywiadzie dla PAP, trafi do serc i umysłów naszych koalicjantów. Najważniejsza jest wspólna praca. Najważniejsze jest to, żeby Zjednoczona Prawica mogła realizować swój program - stwierdził. We wspomnianym wywiadzie Kaczyński mówił m.in., że "Prawo i Sprawiedliwość nie chce niszczyć swoich koalicjantów i chętnie będzie dalej rządzić krajem z Solidarną Polską i Porozumieniem, ale w proporcji wynikającej z układu sił".

Jarosław Kaczyński został zapytany, czy "ostatnie zapewnienia kontestujących posłów, że bronią wartości prawicowych, to tylko słowa, a de facto wyłącznie dbanie o własny interes". Prezes PiS stwierdził, że tak. - Jeżeli ktoś chce dobrze dla Polski i dobrze dla polskich rodzin i chce, aby te wartości się nie rozpadły, aby ta ofensywa kulturowa z zewnątrz nas nie rozniosła, to musi po prostu robić wszystko, nawet za cenę jakichś daleko idących samoograniczeń - powiedział.

W środę o godz. 8:30 Radosław Fogiel będzie gościem w Porannej rozmowie Gazeta.pl.

Więcej o: