Beata Kempa o karierze kobiet w polityce. "Warunek jeden: mąż. Jeżeli to zaakceptuje"

Europosłanka Beata Kempa zastanawiała się podczas wideokonferencji, czy kobiety powinny robić karierę w polityce. - Warunek jest jeden, mąż. Jeśli jest taki, który potrafi pomóc i zaakceptuje to, bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki - mówiła. Odpowiedział jej Łukasz Kohut z Wiosny Biedronia: "Pani Beato, proszę podziękować mężowi..."

 - Możemy porozmawiać, jeśli będzie takie pytanie, na temat kobiet w polityce. Jak my się czujemy? Czy można w ogóle robić karierę? Jak to wygląda w zderzeniu ze sprawami rodziny? To są takie ciekawe rzeczy... - stwierdziła europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa (do Europarlamentu dostała się ze wspólnej listy PiS) podczas zorganizowanej na Facebooku sesji pytań i odpowiedzi. 

Zobacz wideo Fani "Kajko i Kokosza" mogą być usatysfakcjonowani. Powstał serial Netflixa na bazie komiksu [Popkultura Extra]

Beata Kempa o karierze politycznej kobiet. "Musi być akceptacja drugiej połówki"

Kempa szybko odpowiedziała na zadane przez siebie pytanie i stwierdziła: "jednak uważam, że warto, żebyśmy się jako dziewczyny, kobiety, naprawdę zaangażowały. I to jest do poukładania". Przeszła też do wymieniania warunków, które muszą być spełnione, by - jej zdaniem - kobieta mogła zrobić karierę w polityce.

Warunek jest jeden - mąż. Jeżeli jest taki, który potrafi pomóc i jeżeli zaakceptuje to, bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki. To tak, jest to możliwe. Natomiast, jeżeli tej akceptacji nie ma i nie będzie, z czego nie czynię zarzutu, to naprawdę trzeba się zastanowić. Bo jednak rodzina jest tutaj absolutnie na pierwszym miejscu

- stwierdziła europosłanka. Jej wypowiedź można obejrzeć poniżej:

Do słów Kempy odniósł się m.in. Łukasz Kohut, który do Europarlamentu dostał się z ramienia Wiosny Biedronia.

"Posłanka Beata Kempa i jej złote myśli - 'kobieta może robić karierę w polityce, jeżeli jej mąż się zgodzi'. Pani Beato, proszę podziękować mężowi - bez niego i jego zgody mój ogląd świata politycznego byłby zdecydowanie mniej wielokulturowy” - napisał.

O mężu Kempy, Waldemarze, w zasadzie nic nie wiadomo. Nie pojawia się publicznie z żoną, nie występuje w mediach. 11 lat temu Rzeczpospolita pisała, że "prowadzi działalność gospodarczą".

Więcej o: