Ziobro spotkał się z Kaczyńskim. "Bardzo konstruktywna rozmowa. Walczymy o suwerenność Polski"

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś przekazał, że w poniedziałek Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą. Politycy mieli rozmawiać o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Rozmowę skwitował słowami: - Panowie prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych. To, o co walczymy, o suwerenność Polski, o to, żeby decyzje były podejmowane w Warszawie, a nie Brukseli czy w Berlinie.

Wiceminister Michał Woś (Solidarna Polska) w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN 24 zdradził, że w poniedziałek doszło do spotkania prezesa PiS z wiceministrem sprawiedliwości i liderem Solidarnej Polski, Zbigniewem Ziobrą. - Odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa - przyznał. W tle jest rozłam w Zjednoczonej Prawicy - w ostatnich dniach doszło do kolejnych tarć między koalicjantami. W czwartek PiS przegrało głosowanie w Sejmie, bo wniosek o uzupełnienie porządku obrad o informację wicepremiera Piotra Glińskiego na temat Funduszu Wsparcia Kultury poza opozycją niespodziewanie poparła właśnie partia Zbigniewa Ziobry. Komentując niesubordynację Solidarnej Polski, szef klubu PiS Ryszard Terlecki stwierdził: - Jestem za tym, żeby [Solidarna Polska - red.] nie odchodziła [z koalicji - Red.], ale są granice cierpliwości. Nie wiedzieliśmy, że tak będzie. Pokazali nam figę. Damy po łapie.

Czytaj więcej: Terlecki straszy niezdyscyplinowaną Solidarną Polskę. "Pokazali nam figę, damy po łapie"

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

Woś: Kaczyński spotkał się z Kaczyńskim. Panowie prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych

- Na pewno na tym spotkaniu wiele rzeczy zostało wyjaśnionych, część spraw wymaga jeszcze wyjaśnienia - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Woś, dodając, że "mieliśmy do czynienia z przesileniem". Według niego "spotkanie było bardzo sensowne, pełne wzajemnego zrozumienia", ale "część spraw wymaga jeszcze wyjaśnienia".

Panowie prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych, gdzie mieliśmy okazję przypomnieć właśnie nasz wspólny program. To, o co walczymy, o suwerenność Polski, o to, żeby decyzje były podejmowane w Warszawie, a nie Brukseli czy w Berlinie 

- dodał. Wyjaśnił, że według Solidarnej Polski "my realnie przesuwamy tę suwerenność do Brukseli, realnie godzimy się na federalizację Unii Europejskiej.

Pytany o rezultaty spotkania i jego wpływ na przyszłość Zjednoczonej Prawicy, odparł: - O tym pewnie będą mówić panowie prezesi w tym czasie, który uznają za właściwy.

Więcej o: