Anna Zalewska oburzona wpisem Biedronia. "Klasyka mowy nienawiści. Powiadomiłam ministra sprawiedliwości"

"Wpis Biedronia to nie tylko skandal, ale polityczna dyskwalifikacja!" - podkreśliła europosłanka Anna Zalewska, odnosząc się do grafiki zamieszczonej przez Roberta Biedronia na Twitterze. Była minister edukacji postanowiła zgłosić sprawę do ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Lider Wiosny oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Robert Biedroń zamieścił w mediach społecznościowych grafikę z facebookowego profilu "Czasem rysuje", która wzbudzała wiele kontrowersji. Na obrazku widać mężczyznę przypominającego Jarosława Kaczyńskiego, który podtapia kobietę z biało-czerwoną opaską na ramieniu. Następnie mężczyzna, podtrzymując kobietę za włosy, mówi do niej: "Kocham cię! Nie rozumiesz?".

Robert Biedroń opatrzył rysunek komentarzem: "Przemoc to nie miłość. Szkoda, że niektórzy tego nie rozumieją..." 

Anna Zalewska zawiadomiła ministra sprawiedliwości ws. wpisu Biedronia. "Polityczna dyskwalifikacja!"

Na grafikę zamieszczoną przez Biedronia zareagowała Anna Zalewska, europosłanka PiS i była minister edukacji narodowej. Według niej wpis Roberta Biedronia to "skandal". Zalewska przekazała, że o sprawie wpisu Biedronia poinformowała ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę.

Jarosław SzarekPrezes IPN o zakończeniu współpracy z Greniuchem

Wpis Biedronia to nie tylko skandal, ale polityczna dyskwalifikacja! Klasyka mowy nienawiści. Powiadomiłam ministra sprawiedliwości...

- napisała Zalewska na Twitterze. 

Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy i prywatnie partner Roberta Biedronia, zapytał na Twitterze Anny Zalewskiej "co niby ma zrobić" minister sprawiedliwości w tej sprawie. "Look who’s talking! A ten Minister to, co niby ma zrobić? Pani się zajmie lepiej lepszą współpracą z organami ścigania ws. okradania kontenerów PCK z ubraniami na Dolnym Śląsku!" - napisał Śmieszek.

"Kolejny przykład insynuacji, pomówień i hejtu. Panowie tak umilają sobie wieczór? Życzę spokojnych snów, a poranek proponuję zacząć od przeprosin" - odpowiedziała mu Zalewska. 

Suski o ZP: Jest takie stopniowanie: wróg, śmiertelny wróg i koalicjantSuski o ZP: Jest takie stopniowanie: wróg, śmiertelny wróg i koalicjant

Zobacz wideo Wystąpienie Anny Zalewskiej w czasie debaty o praworządności w Polsce w Parlamencie Europejskim
Więcej o: