Sondaż: Koniec "dobrej zmiany"? Ponad połowa badanych uważa, że za PiS w Polsce jest gorzej

52 proc. badanych uważa, że za rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy w Polsce doszło do zmiany na gorsze - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press. To najsurowsza ocena Zjednoczonej Prawicy w tym badaniu od 2016 r.

Badanie o ocenę sytuacji w Polsce było przeprowadzane od 2016 r. przez Ipsos na zlecenie OKO.press kilkukrotnie. Najnowszy wynik, w którym 52 proc. uczestników uważa, że od 2015 r. doszło do zmiany na gorsze, to najsurowsza dotychczas ocena dla Zjednoczonej Prawicy. Tak źle PiS i Andrzeja Dudę oceniano ostatnio w marcu 2017 r., kiedy to odsetek niezadowolonych wynosił niewiele mniej - 48 proc.

Obecnie 37 proc. ankietowanych uważa, że w ciągu ostatnich niespełna 6 lat doszło do zmiany na lepsze (najwyżej oceniano Zjednoczoną Prawicę w styczniu 2018 r. - taką ocenę podało 49 proc. badanych). 9 proc. jest zdania, że nic się nie zmieniło.

Zobacz wideo Wicemarszałkini Senatu: Młodzi powiedzieli jakiej Polski by chcieli, a jaką Polskę urządzili im starsi

Sondaż. Jak Polacy oceniają rządy Zjednoczonej Prawicy

Jak podaje OKO.press, najlepiej Zjednoczoną Prawicę oceniają osoby powyżej 60. roku życia (52 proc. udzieliło odpowiedzi o zmianie na lepsze), z wykształceniem zawodowym (49 proc.) i mieszkające na wsi (43 proc.).

Sondaż został przeprowadzony metodą telefoniczną (CATI) w dniach 10-12 lutego na reprezentatywnej grupie 1014 Polaków.

Więcej o: