Prognoza pogody na tydzień 1-7 marca. Na początku ciepło. Od czwartku ochłodzenie i opady śniegu

Prognoza pogody na tydzień 1-7 marca. Na początku marca temperatura będzie jeszcze całkiem wysoka, zwłaszcza na południu Polski - dochodzić tam będzie do 13 stopni. Pod koniec tygodnia znacznie chłodniej, a w górach temperatura spadnie poniżej zera.

Na początek marca synoptycy prognozują temperatury powyżej zera. Jednak w niektórych miejscach spadnie śnieg, a temperatura spadnie poniżej zera. Przewidywane są również zachmurzenia.

Lodołamacze na Wiśle"Co drugi gatunek ryb w Polsce jest zagrożony wyginięciem"

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Więcej chmur, ale cały czas ciepło 

1 marca temperatura w kraju będzie na plusie, od 4 do nawet 10 stopni Celsjusza w Gdańsku. We wtorek jeszcze cieplej - w południowej części Polski od 8 stopni w Poznaniu do nawet 12 w Nowym Sączu. Chłodniej na północy: od 3 do 8 kresek powyżej zera. W środę podobnie, choć miejscami jeszcze cieplej. Na Śląsku i w Małopolsce do 13 stopni. W pozostałych rejonach od 6 do 10 stopni na plusie.

W poniedziałek w całym kraju przewidywane są zachmurzenia, jedynie na Warmii i Mazurach oraz w północnej części Mazowsze przejaśnienia, po południu  słońce wyjdzie również w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. We wtorek z kolei chmury pojawią się w północnej Polsce, podobnie w środę.

Pogoda na czwartek i piątek. W piątek spadek temperatury

Czwartek i piątek pochmurne. W czwartek miejscami termometry wskażą zero stopni, tak będzie na Podlasiu oraz w województwie warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Na północy od 0 do 3 stopni. W centralnej i południowej Polsce cieplej: od 3 do 10 stopni na plusie. W piątek będzie zimnej, minusowe temperatury są prognozowane w górach. Reszta kraju na plusie, od 1 do 5 stopni powyżej zera. Synoptycy przewidują w czwartek opady śniegu na północy, a w piątek śnieg poprószy również w centralnej Polsce.

Aleksander Doba nie żyje. Znany kajakarz 'zmarł śmiercią podróżnika', zdobywając KilimandżaroŚmierć Aleksandra Doby. Organizatorzy podają przyczynę zgonu

Pogoda na weekend. Synoptycy prognozują śnieg

W weekend utrzymają się opady śniegu. W sobotę będzie padać przelotnie prawie w całym kraju. W niedzielę opady są przewidywane w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim. W sobotę temperatura od 1 do 5 stopni na plusie. W niedzielę na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach termometry wskażą zero stopni. W innych częściach Polski utrzyma się temperatura z soboty.

Zobacz wideo Czy duże opady śniegu pozwolą odbudować nasze zasoby wodne?