Nieoficjalnie: Wiadomo, kogo PiS wystawi do wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. "Posiadam kompetencje"

RMF FM podaje nieoficjalnie, że kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa będzie Ewa Leniart, wojewoda na Podkarpaciu. Leniart przyznała, że pojawiła się na giełdzie nazwisk. Decyzja ma zostać zatwierdzona na początku przyszłego tygodnia.

To na razie nieoficjalne doniesienia RMF FM, ale Ewa Leniart w rozmowie ze stacją przyznała, że jej nazwisko pojawia się "wśród potencjalnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości". - Ja w tej chwili pełnię bardzo ważny urząd, jestem wojewodą, mam mnóstwo pracy w regionie, więc jestem bardzo zajęta i czekam na to, co przyniesie przyszłość - powiedziała i dodała, że decyzja kierownictwa PiS jeszcze nie zapadła. 

Zobacz wideo Gosek-Popiołek: Jeżeli coś dzieje się w ramach specustawy, udział społeczeństwa jest bardzo mały

Nieoficjalnie: Ewa Leniart kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa

- Na pewno jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego, bo myślę, że prawie pięć i pół roku piastowania urzędu wojewody daje mi takie prawo, by taką deklarację uczynić. Natomiast oczywiście czas pokaże, to jest poważna decyzja - powiedziała Leniart. - To jest także decyzja, która ma wpływ na życie osobiste, więc muszę ją przekonsultować z najbliższymi. Muszę uzyskać akceptację, gdybym miała zmienić swoje życie także zawodowe, bo to na pewno będzie mieć wpływ na to, jak funkcjonuje moja rodzina - dodała

Leniart od pięciu lat stoi na czele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pozostali kandydaci

W wyborach w Rzeszowie nie będzie jednego kandydata Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej Solidarna Polska poinformowała, że z jej ramienia o urząd będzie ubiegał się Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. Warchoł ma poparcie Tadeusza Ferenca, który kilka tygodni temu zrezygnował z urzędu. Nieoficjalnie o fotel prezydenta stolicy Podkarpacia ma zawalczyć Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej. W wyborach wystartuje także Agnieszka Itner, aktywistka i członkini partii Razem. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiedziało poparcie Edwarda Słupka, prezesa rzeszowskiej spółdzielni mieszkaniowej. 

Więcej o: