Kowalski reaguje na słowa Kaczyńskiego: Wywiad jest bardzo mądry. Podpisuję się w zasadzie pod każdym zdaniem

- Kiedy Zjednoczona Prawica mówi jednym głosem, wygrywamy - stwierdził Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski poproszony o komentarz do wywiadu, którego PAP udzielił szef PiS Jarosław Kaczyński. - Zjednoczona Prawica jest najlepszą odpowiedzią na ten zalew ideologii gender, ideologii lewicowej. (...) Ja jestem wielkim patriotą Zjednoczonej Prawicy, bo ZP wygrywa wtedy, kiedy jest razem i realizuje program prawicowy - dodał polityk.

W programie "Siódma - Dziewiąta", poranku rozgłośni katolickich: Radia Nadzieja i Radia Warszawa, Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, został zapytany o ostatnie tarcia w koalicji rządzącej. - Zjednoczona Prawica jest najlepszą odpowiedzią na ten zalew ideologii gender, ideologii lewicowej, na sztandarach których wypisane są hasła, które rzeczywiście uderzają w polską rodzinę, w polskie DNA - powiedział polityk. Podkreślił, że "za tym programem" opowiada się właśnie Platforma Obywatelska, która "proponuje aborcję na życzenie, zabijanie dzieci". Kowalski stwierdził, że dojście do władzy PO albo Szymona Hołowni, który "zmienił poglądy o 180 stopni", jest "najgorszą wiadomością". - Ja jestem wielkim patriotą Zjednoczonej Prawicy, bo ZP wygrywa wtedy, kiedy jest razem i realizuje program prawicowy - powiedział poseł.

Jarosław KaczyńskiKaczyński: Każdy, kto rozbija prawicę działa przeciwko Polsce

"Kiedy Zjednoczona Prawica mówi jednym głosem, wygrywamy"

Janusz Kowalski odniósł się także do opublikowanego w piątek przez Polską Agencję Prasową wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes PiS stwierdził, że Polska stoi przed ogromną szansą, ale żeby ją wykorzystać, potrzebna jest jedność Zjednoczonej Prawicy. - Ten wywiad jest bardzo mądry. Ja się podpisuję w zasadzie pod każdym jego zdaniem, bo rzeczywiście jest tak, że jedność prawicy jest najlepszym antidotum przeciwko zalewowi tego strasznego lewicowego programu, który dzisiaj niesie na sztandarach Platforma Obywatelska. Pamiętam rządy PO i PSL 2007-2015. Przez osiem lat walczyłem m.in. o to ze swoimi kolegami, aby Polska się zdywersyfikowała, jeśli chodzi o dostawy gazu, a to, co robił Donald Tusk - w 2010 roku darował miliard złotych Gazpromowi - to jest coś, co nie może powrócić, ten zwrot Donalda Tuska w kierunku Rosji, Kremla, Wschodu - powiedział Kowalski. Podkreślił, że jest to "absolutnie nieakceptowalne". - Kiedy Zjednoczona Prawica mówi jednym głosem, kiedy wybiera najlepszych kandydatów, a takim kandydatem był przecież pan Andrzej Duda, (...) to wygrywamy - stwierdził polityk Solidarnej Polski.

Kowalski zaznaczył, że opozycja coraz bardziej się jednoczy, a do tego jest coraz bardziej "agresywna i bezwzględna w swoim przekazie lewicowym". - Można powiedzieć, nie użyję mocnego słowa, antypaństwowa, ponieważ nie chce i nie jest zainteresowana wspieraniem suwerenności polskiego państwa - dodał. - My, jako koalicjanci, jestem przekonany, mamy pełną świadomość tych zagrożeń, o których mówi Jarosław Kaczyński. Na pewno zrobimy wszystko, aby nie dopuścić PO do władzy - podkreślił.

Poseł odniósł się także do swoich słów dot. ewentualnej koalicji z Konfederacją. - W tym świecie wartości, który jest nam bliski, w świecie dotyczącym tego zalewu lewactwa ze strony UE mamy wiele wspólnych wartości. Pamiętajmy, że dzisiaj musimy wszędzie szukać sojuszników - powiedział.

Jarosław Kaczyński o rządzie mniejszościowym: Nie chcę rozważać tych wariantówKaczyński o rządzie mniejszościowym: Nie chcę rozważać tych wariantów

Zobacz wideo Wicemarszałkini Senatu: Młodzi powiedzieli jakiej Polski by chcieli, a jaką Polskę urządzili im starsi