Rzeszów. Jest decyzja Morawieckiego. Marek Bajdak pełniącym obowiązki prezydenta

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka jako pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Bajdak nie będzie startował w zbliżających się wyborach przedterminowych na nowego włodarza miasta. Wcześniej z urzędu zrezygnował wieloletni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Nominacja dla Marka Bajdaka, dotychczasowego dyrektora wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, zostanie wręczona jeszcze w czwartek przez wojewodę Ewę Leniart. Bajdak będzie pełnił swoją funkcję tylko do momentu wyboru nowego prezydenta w wyborach przedterminowych.

Rzeszów. Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska. Wskazał swojego ewentualnego następcę 

81-letni Tadeusz Ferenc na początku lutego zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Ferenc, który z wykształcenia jest ekonomistą, był prezydentem Rzeszowa od 2002 r. Swoją decyzję ogłosił podczas konferencji prasowej. Motywował ją m.in. złym stanem zdrowia po przebyciu COVID-19

Włodzimierz BernackiDzwine wpisy na koncie wiceministra. Resort: Konto przejęte przez hakerów

- W tym roku będę obchodził rocznicę 65. lat pracy zawodowej, kiedyś trzeba było podjąć decyzję o odejściu. Coś się zaczęło i coś się kończy. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska - powiedział.

Podczas spotkania z dziennikarzami ustępujący prezydent Rzeszowa zaproponował, aby jego miejsce zajął obecny wiceminister sprawiedliwości i polityk Solidarnej Polski Marcin Warchoł. - Jest to doskonały kandydat, który - jestem przekonany - będzie rozwijał miasto i zależy mi na tym, żeby kandydat nie zrezygnował - mówił o wiceministrze Tadeusz Ferenc.

Terlecki o kandydaturze Warchoła: To pewne zaskoczenie

Start Marcina Warchoła w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa nie jest jednak przesądzony. Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, podkreślił w ubiegłym tygodniu na antenie Radia Wnet, że "nie jest naturalne i możliwe, żeby koalicjanci wystawiali własnych kandydatów, nie licząc się z PiS". Dodał, że wskazanie Warchoła przez Ferenca było "pewnym zaskoczeniem" dla partii rządzącej, oraz że Zjednoczona Prawica nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie wystawienia swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa.

Tomasz GreniuchTomasz Greniuch zwolniony z IPN. "Działania sprzeczne z misją Instytutu"

Kandydata wybrało już natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe. - Chcę ogłosić, że jest to Edward Słupek. To szef rzeszowskiej spółdzielni mieszkaniowej, który ma duże poparcie (...). To miejscowy działacz, pochodzi z Rzeszowa. Nie jest z nadania politycznego - mówił w poniedziałek 22 lutego Mieczysław Kasprzak, lider podkarpackiego PSL.

Zobacz wideo Nowe szczepy koronawirusa. "To wyścig zbrojeń"
Więcej o: