Po 11 latach radny usunięty z PiS. Wcześniej krytykował działania rządu i kwestionował pandemię

Z Prawa i Sprawiedliwości został wyrzucony Stanisław Brzozowski, radny z Lublina. - Z tego co wiem, oficjalna wersja jest taka, że nie płaciłem składek. A nieoficjalnej można się domyślać - powiedział lubelskiej "Gazecie Wyborczej". Wcześniej radny krytykował działania rządu ws. walki z koronawirusem, a także kwestionował istnienia pandemii.

Lubelski radny Stanisław Brzozowski po 11 latach został wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Onetem samorządowiec podkreślił, że stracił wiarę w to, że partia Jarosława Kaczyńskiego wprowadzi nową jakość do życia politycznego. - Liczyłem na głębokie reformy strukturalne, których Polska potrzebuje. Niestety nie doczekałem się. Muszę szukać innej drogi. Nie tracę nadziei, że z pomocą Bożą uratujemy dziedzictwo naszych przodków - powiedział.

Dlaczego Stanisław Brzozowski został wyrzucony z partii?

- Rzeczywiście zostałem usunięty z PiS, a tak naprawdę, jak czytam w piśmie, "ustało moje członkostwo". Z tego co wiem, oficjalna wersja jest taka, że nie płaciłem składek. A nieoficjalnej można się domyślać - zaznaczył w rozmowie z lubelską "Gazetą Wyborczą". Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o wypowiedzi Brzozowskiego dotyczące pandemii koronawirusa. W sierpniu krytykował on działania rządu w walce z epidemią, twierdząc, że łamane są wolności konstytucyjne. W rozmowie z Onetem mówił wówczas m.in. o aferach związanych z zakupem maseczek. - Sam minister Szumowski wielokrotnie wydawał sprzeczne komunikaty. Raz mówił, że maseczki nie chronią, a później wydawał dyrektywę, by maseczki zakładać i nosić. Nie ma w tym logiki - mówił wówczas Onetowi.

W ostatnim czasie Stanisław Brzozowski negatywnie odniósł się także do powstania szpitala tymczasowego w Lublinie, stwierdził, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Podkreślał, że nie neguje istnienia wirusa, natomiast nie wierzy w pandemię.

Nie wiadomo na razie, czy Brzozowski zostanie wyrzucony również z klubu radnych PiS. Według informacji Onetu, część radnych tego nie chce.

Zobacz wideo Morawska-Stanecka: Uchwalmy prawo aborcyjne liberalizujące przerywanie ciąży i zobaczymy, jak będzie się zachowywał TK