Joanna Scheuring-Wielgus: PiS serwuje nam średniowiecze. Młodzi ludzie skręcają w lewo

Joanna Scheuring-Wielgus przekazała, że Lewica przygotowuje się do cyklu konwencji. Posłanka przekonywała również, "że to młode pokolenie wskaże w 2023 roku, jaka będzie ta Polska".

- Od jakiegoś czasu jest tendencja, że młodzi ludzie bardziej skręcają w lewo, bardziej mają poglądy jak partie lewicowe. O młodych trzeba walczyć - podkreśliła Joanna Scheuring-Wielgus.

Joanna Scheuring-Wielgus zapowiada cykl konwencji Lewicy: Powinniśmy walczyć o Polskę przyszłości

W środę na antenie Radia ZET posłanka Scheuring-Wielgus zapowiedziała, że jej partia przygotowuje się do cyklu konwencji, które planowane są w najbliższym czasie. W pierwszym cyklu spotkań głos oddano młodszym zwolennikom tego ugrupowania. - Zaczęliśmy właśnie od młodych, słuchaliśmy młodych, bo to właśnie młode pokolenie wskaże w 2023 roku, jaka będzie ta Polska - powiedziała. 

Joanna Scheuring-Wielgus z mężemPrymas o wniosku ws. Scheuring-Wielgus: Zachowanie posłanki było naganne

- Powinniśmy walczyć o Polskę przyszłości dla naszych dzieci, moich synów, synów i córek moich kolegów i koleżanek. Jeśli nie będziemy myśleć o Polsce przyszłości, to zostaniemy w średniowieczu, które serwuje nam teraz PiS - powiedziała Scheuring-Wielgus. Dodała również, że młodzi Polacy po raz pierwszy od 1989 roku tak stanowczo wyrażają swoje opinie oraz podkreśliła, że trzeba wspierać tę postawę.

Postulaty Lewicy: 2 miliony tanich mieszkań

Posłanka została zapytana o postulat dotyczący 2 milionów tanich mieszkań. - To nie my zaproponowaliśmy, tylko młodzież, a my się zobowiązaliśmy, że go zrealizujemy - wyjaśniła. Dopytywana przez dziennikarkę o koszt programu odpowiedziała, że na razie go nie ma. Polityczka zapowiedziała, że “będzie kolejna konwekcja i będziemy się odnosić do konkretnych postulatów”.

Adam NiedzielskiKiedy konferencja ministra zdrowia o nowych obostrzeniach? O której?

Uchylenie immunitetu po proteście w kościele. "Próbuje się mnie przestraszyć"

Joanna Scheuring-Wielgus zabrała głos w sprawie jej protestu w kościele i odebrania immunitetu. - To trzeci raz, jak próbuje się odebrać mi immunitet i mnie przestraszyć. Mój mąż został przesłuchany w prokuraturze i zobaczymy, co będzie dalej - powiedziała posłanka. Pod koniec grudnia ubiegłego roku Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Prokuratura Krajowa chce podstawić posłance Lewicy zarzuty "złośliwego przeszkadzania" w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrażania uczuć religijnych.

Zobacz wideo Morawska-Stanecka: Uchwalmy prawo aborcyjne liberalizujące przerywanie ciąży i zobaczymy, jak będzie się zachowywał TK
Więcej o: