Marek Suski nowym szefem Rady Programowej Polskiego Radia. Małgorzata Gosiewska jego zastępczynią

Poseł PiS Marek Suski został przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia - poinformował na Facebooku członek rady dziennikarz Jan Ordyński. Zastępczyniami Suskiego zostały wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska i dziennikarka Elżbieta Królikowska-Avis.

Marek Suski był jedną z dziesięciu osób, które Rada Mediów Narodowych powołała 4 lutego do Rady Programowej Polskiego Radia.

Oprócz posła PiS decyzją RMN w radzie znaleźli się: wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska, radny sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia PiS Jakub Kowalski, posłanka PiS Anna Kwiecień, ekonomista Tomasz Jan Siwak, była posłanka PO Renata Butryn, dziennikarz Jan Ordyński, senator PO Barbara Zdrojewska, były poseł SLD Andrzej Różański i były poseł Kukiz'15 Piotr Apel.

W radzie zasiadają obecnie także scenarzystka i dziennikarka Maria Dłużewska, dziennikarka Elżbieta Królikowska-Avis, Marek Lewandowski z NSZZ Solidarność, dziennikarz Jędrzej Karol Lipski i były prezes Rada Gdańsk Dariusz Wasielewski.

"Marek Suski został przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia. Jego zastępczyniami: Małgorzata Gosiewska i Elżbieta Królikowska - Avis" - poinformował we wtorek na Facebooku Jan Ordyński.

Marek Suski szefem Rady Programowej Polskiego Radia

Jak wynika ze statutu Polskiego Radia, Rada Programowa jest organem "opiniodawczo-doradczym". Rada podejmuje uchwały "dotyczące oceny poziomu i jakości programu bieżącego oraz programów ramowych".

Marek Suski jest posłem od 20 lat. Ukończył Pomaturalne Studium Zawodowe Technik Teatralnych w Warszawie. Pracował w Teatrze Wielkim w Warszawie, a także w zakładzie rzemieślniczym. W latach 90. przez 3 lata był kierownikiem Regionalnego Ośrodku Kultury w Tarczynie. Przez dwa lata był dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu. Pracował też w spółce "Srebrna". W latach 2017-2019 pełnił funkcję szefa Gabinetu Politycznego premiera.

Zobacz wideo Koniec z noszeniem przyłbic? "Ta decyzja powinna być wprowadzona rok temu"
Więcej o: