Rzeszów. PSL przestawiło swojego kandydata. "Zobaczymy, który będzie lepszy"

Polskie Stronnictwo Ludowe wybrało kandydata na prezydenta Rzeszowa. - To człowiek z Rzeszowa, nie polityk. Zna się na zarządzaniu - powiedział Mieczysław Kasprzak, lider podkarpackiego PSL.

- Będzie wspólny kandydat PO, Lewicy i PSL w wyborach na prezydenta Rzeszowa - mówił "Wyborczej" jeszcze kilka dni temu Zdzisław Gawlik, lider PO na Podkarpaciu. Tymczasem PSL właśnie przedstawił swojego kandydata. - Czy wiemy, kiedy będą wybory? Nie wiemy. Każde ugrupowanie polityczne chce przedstawić swojego kandydata. Zobaczymy, który będzie lepszy - powiedział Mieczysław Kasprzak, poseł PSL.

Paweł KowalPaweł Kowal rozważa start na prezydenta Rzeszowa: W Rz. się wybiera, nie maści

PSL wystawia kandydata na prezydenta Rzeszowa: To miejscowy działacz

- Będą wybory, widzimy duże zamieszanie na scenie politycznej, dlatego Polskie Stronnictwo i Koalicja Polska wystawi swojego kandydata. Chcę ogłosić, że jest to Edward Słupek. To szef rzeszowskiej spółdzielni mieszkaniowej, który ma duże poparcie - powiedział Kasprzak. - To miejscowy działacz, pochodzi z Rzeszowa. Nie jest z nadania politycznego - dodał lider rzeszowskiego PSL. Polityk uważa, że to wszystko daje Słupkowi duże szanse na rządzenie. 

Rzeszów. Tadeusz Ferenc rezygnuje ze stanowiska prezydenta, wskazał potencjalnego następcęRzeszów. Ferenc rezygnuje ze stanowiska i wskazuje wymarzonego następcę

Były prezydent Rzeszowa przekazał swoje poparcie

10 lutego, po 18 latach prezydentury, rezygnację z urzędu złożył Tadeusz Ferenc. Według portalu Nowiny24 powodem odejścia ma być stan zdrowia Ferenca, który pogorszył się w wyniku przejścia koronawirusa. Przez następne 90 dni obowiązki prezydenta miasta będzie pełnił komisarz. 9 maja powinny odbyć się kolejne wybory, jednak ze względu na pandemię nie wiadomo, czy nastąpi to w terminie.

Jako najlepszego na swojego następcę Ferenc wskazał obecnego sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcina Warchoła. Ten potwierdził, że wystartuje w wyborach i przedstawił już nawet główne założenia programu. Portalowi Onet udało się dotrzeć do sondażu CBM Indicator przeprowadzonego na zlecenie Solidarnej Polski, z którego wynika, że Warchoł otrzymałby 22 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej (11 proc.), na trzecim (10 proc.) natomiast Ewa Leniart z PiS, obecnie na stanowisku wojewody podkarpackiego. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-17 lutego tego roku na grupie 500 osób. 

Zobacz wideo Trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie handlu środkami poronnymi.
Więcej o: