Andrzej Duda w mundurze i z wąsami. Prezydent wspomina czasy harcerstwa

Prezydent opublikował na Twitterze zdjęcie z czasów harcerskich, uwagę przykuwają szczególnie jego wąsy. Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a podczas spotkania z harcerzami pod Pałacem Prezydenckim dziękował im za zaangażowanie w czasie pandemii.

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a także opublikował na swoim profilu na Twitterze zdjęcie z czasów, kiedy sam był harcerzem. Z wąsami, okrągłymi okularami i w mundurze jest nie do poznania.

Kosiniak-Kamysz ocenia prezydenturę Dudy:  bajlando powyborcze trwaDuda: Służba zdrowia zdała egzamin w czasie pandemii koronawirusa

Andrzej Duda: przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat

W poniedziałek przypadał obchodzony przez harcerzy i skautów na całym świecie Dzień Myśli Braterskiej. Tradycyjnie upamiętnia urodziny założyciela skautingu, Roberta Baden-Powella, a także jego żony Olave Baden-Powell. Z tej okazji prezydent RP opublikował życzenia dla harcerzy dołączając swoje zdjęcie ze starych czasów.

W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo...

- napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Adam NiedzielskiNiedzielski: Do jesieni zaszczepionych 60-70 proc. dorosłych Polaków

Prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych

W poniedziałek 22 lutego Andrzej Duda spotkał się pod Pałacem Prezydenckim z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych. Podziękował im za zaangażowanie m.in. podczas pandemii koronawirusa.

Prezydent mówił, że jest to rok, w którym po raz kolejny w historii harcerki, harcerze, skautki i skauci służyli w sposób szczególny. Przypomniał, że już niedługo, 4 marca, minie równy rok od pierwszego w Polsce stwierdzonego zachorowania na koronawirusa, a przez ten czas harcerze stanęli na wysokości zadania, nieśli pomoc, szczególnie seniorom.

Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze
Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!
Więcej o: