Ryszard Terlecki po spotkaniu prezydium rządu. "Koalicja trwa"

Podczas spotkania prezydium rządu politycy omówili m.in. funkcjonowanie koalicji. - Koalicja trwa - poinformował Ryszard Terlecki. Dodał, że następne spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W poniedziałek późnym popołudniem odbyło się spotkanie prezydium rządu. Wzięli w nim udział premier Mateusz Morawiecki i wiceszefowie rządu: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Piotr Gliński, a także minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Mateuszem MorawieckimNowy Ład. Mateusz Morawiecki omawiał rządowy plan z prezydentem Andrzejem Dudą

"Koalicja trwa"

Po zakończeniu spotkania Ryszard Terlecki w rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że politycy omówili funkcjonowanie koalicji, a także rozmawiali o "Nowym Polskim Ładzie".

Umówiliśmy się też, że następne spotkanie odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Koalicja trwa

- podkreślił wicemarszałek Sejmu. Dodał, że nie został jeszcze ustalony format i skład przyszłotygodniowego spotkania. Podkreślił, że przypuszcza, iż będzie to takie samo grono, jak podczas poniedziałkowego posiedzenia.

Z kolei Piotr Mülller, rzecznik rządu, przekazał PAP, że tematem spotkania miały być aktualne plany legislacyjne.

O tym, że planowane jest spotkanie na szczycie koalicji informowało w poniedziałek rano RMF FM. "Po cichych tygodniach pełnych wzajemnego podgryzania i grillowania, koalicjanci będą próbowali się dogadać przed posiedzeniem Sejmu, które rozpocznie się w środę, choć w części spornych spraw" - przekazał dziennikarz Patryk Michalski.

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro podpisują 'porozumienie na prawicy'. Warszawa, 19 lipca 2014"Po cichych tygodniach" spotkanie na szczycie ZP. Chcą zdążyć przed Sejmem

Zobacz wideo Transfery do ruchu Hołowni. "Na końcu walczymy wszyscy razem z PiS-em"
Więcej o: