Polska 2050 już zarejestrowana. "Stary numer". Szymon Hołownia ogłosił, jak będzie nazywała się jego partia

Szymon Hołownia odniósł się do informacji o rejestracji partii Polska 2050, której siedziba znajduje się w województwie wielkopolskim. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2020 roku poinformował, że partia związana z jego ruchem będzie nazywać się Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz wideo Transfery do ruchu Hołowni. "Na końcu walczymy wszyscy razem z PiS-em"

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej lider ruchu Polska 2050 został poproszony o komentarz do faktu zarejestrowania partii o nazwie Polska 2050 przez inne ugrupowanie. Szymon Hołownia podkreślił, że jest to "stary numer, który dzieje się przy rejestracji każdej partii politycznej" i nie wynika z błędu ze strony ruchu.

Szymon Hołownia: Mam nadzieję, że Polacy nie będą mieli wątpliwości co do tego, gdzie dziś jest Polska 2050

- Zawsze znajdzie się jakiś sprytny, który postanowi sobie zarejestrować coś na nie swoich plecach - powiedział Szymon Hołownia. Polityk przypomniał, że już jesienią 2020 roku zarejestrował Stowarzyszenie Polska 2050. Wtedy też miał zostać przekazany wniosek o rejestrację partii.

Hołownia wskazał kandydatkę na przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050Hołownia wskazał kandydatkę na przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050

Okazało się jednak, że ktoś już wcześniej posłużył się to nazwą. Szymon Hołownia zapewnił jednak, że sytuacja ta nie wpływa na postępowanie jego samego lub jego zwolenników. - Nasza partia będzie się nazywała Polska 2050 Szymona Hołowni. Czekamy na decyzję sądu, miejmy nadzieję, że będzie pozytywna i mam nadzieję, że Polacy nie będą mieli wątpliwości co do tego, gdzie dziś jest Polska 2050 - przekonywał na konferencji prasowej.

Szymon HołowniaSzymon Hołownia nie zdążył zarejestrować partii Polska 2050. Ktoś go ubiegł

Informacja o tym, że istnieje już partia Polska 2050, która nie należy do Szymona Hołowni, została podana przez dziennik "Rzeczpospolita" w ubiegłym tygodniu. Jak się okazało, inne ugrupowanie - partia Jeden-PL przejęła nazwę Polska 2050. Jej siedzibą został Kościan w Wielkopolsce. Jej prezes twierdzi, że zrobił to by "uchronić nazwę" przed przejęciem przez zwolenników na przykład Prawa i Sprawiedliwości oraz zapewniał, że jest gotowy na dialog z partią Szymona Hołowni.

Więcej o: