Koło poselskie Polska 2050 wybrało przewodniczącą. Została nią Hanna Gill-Piątek

Hanna Gill-Piątek została przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050 Szymona Hołowni. W jego składzie, poza byłą posłanką Lewicy, znalazły się również Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska.

O wyborze Hanny Gill-Piątek poinformowało w piątek 19 lutego biuro prasowe Polski 2050.

Założono koło poselskie Polska 2050. W jego składzie znajdują się trzy posłanki

W ubiegły wtorek posłanki Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska poinformowały o złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła poselskiego. W czwartek decyzja o utworzeniu koła oficjalnie pojawiła się na stronie internetowej Sejmu. Teraz natomiast poinformowano, że jego przewodniczącą jest Hanna Gill-Piątek, która jako pierwsza osoba związana z polskim parlamentem dołączyła do ruchu Polska 2050.

Koło poselskie Polska 2050 reprezentują więc Paulina Hennig-Kloska, która była posłanką Nowoczesnej, Hanna Gill-Piątek - była członkini klubu Lewicy oraz Joanna Mucha, która przeszła z Koalicji Obywatelskiej. Reprezentantem ugrupowania w parlamencie jest także senatorJacek Bury.

Hanna Gill-Piątek: Ja nie chodzę z dzidą po Sejmie i nie poluję na polityków

- Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców - powiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej posłanka Joanna Mucha. Podkreśliła również, że utworzenie koła poselskiego pozwoli na "lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050".

Hanna Gill-Piątek w ostatnim wywiadzie dla RMF FM zapewniała, że Polska 2050 "nie kradnie" posłów innych ugrupowań. - To politycy szukają nas. Ja nie chodzę z dzidą po Sejmie i nie poluję na polityków. Tutaj raczej mamy po prostu zgłoszenia od osób, które chcą z nami współpracować. Po rozmowach takie osoby do nas przychodzą - zapewniała. 

Zobacz wideo Hennig-Kloska o Hołowni: Aborcja to jedyna kwestia, która nas odróżnia
Więcej o: