Władysław Kosiniak-Kamysz o Dudzie: Bajlando powyborcze trwa. Weekendziki i te sprawy

Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił pracę prezydenta Andrzeja Dudy w związku panującą pandemią. - Tam nic nie ma. Tam jest pustka, bajlando powyborcze trwa. Weekendziki i takie sprawy - ocenił w rozmowie z Radiem ZET prezes PSL.

- Źle postąpił rząd, odmrażając tylko hotele, a nie uruchamiając restauracji w reżimie sanitarnym. I to spowodowało wydarzenia na Krupówkach, bo ludzie przyjechali do Zakopanego i nie mieli co ze sobą zrobić, nie mieli gdzie pójść zjeść - powiedział w rozmowie z Beatą Lubecką na antenie Radia ZETWładysław Kosiniak-Kamysz.

Polityk podzielił się ze słuchaczami wiadomością, że pozew dla przedsiębiorców pokrzywdzonych przez decyzje rządu jest już przygotowany przez kancelarie współpracujące z PSL i wszyscy, których nie stać na samodzielne opłacenie usług prawnych, będą mogli skorzystać z odpowiednich formularzy na stronie internetowej.

Prezydent Andrzej DudaKosiniak-Kamysz zaproponował, że zaszczepi Dudę. Jest odpowiedź prezydenta

Władysław Kosiniak-Kamysz: To nie odmrożenie gospodarki odpowiada za wzrost liczy zakażeń

Zdaniem polityka Polska zbliża się do kolejnego lockdownu. - Tłumaczenia ministra Niedzielskiego czy premiera Morawieckiego, że to przez odmrożenie hoteli dzieje się wzrost zakażeń teraz, czyli te 10 tysięcy, to jest nieprawda, bo to jest po prostu fizycznie niemożliwe, żeby już były zdiagnozowane, jeżeli by doszło do zakażenia, te osoby. To jest wynik wcześniejszych błędów - grzmiał polityk. Tymi błędami miałyby być w jego opinii otwarcie szkół, ale także zlekceważenie brytyjskiej odmiany wirusa, która w Polsce jest niebadana. - Myślę, że to ona dotarła i teraz się rozprzestrzenia - dodał.

Andrzej Duda wybrał się na narty. Warunki na stoku? 'Złe... Jak widać'Andrzej Duda wybrał się na narty. Warunki na stoku? "Złe... Jak widać"

Prezes PSL: Bajlando powyborcze trwa, weekendziki i takie sprawy

Kosiniak-Kamysz zdecydował się także na ocenę pracy samego prezydenta. - Przeszkadza mi przede wszystkim, że przez prawie 190 dni, bo prawie tyle trwa już druga kadencja, pan prezydent nie zrobił nic w sprawie pandemii. A w trakcie kampanii lansował się na wirusie - mówił polityk. Jego zdaniem Andrzej Duda "ma gdzieś" sytuację pandemiczną i sytuację przedsiębiorców, a podczas trwania jego drugiej kadencji nie wykazał żadnej inicjatywy.

Tam nic nie ma. Tam jest pustka, bajlando powyborcze trwa. Weekendziki i takie sprawy. Proszę wymienić jedną inicjatywę prezydenta w drugiej kadencji, jedno skuteczne działanie. Jak będzie choć jeden przykład, to pójdę przed Pałac Prezydencki i pomacham prezydentowi

- ocenił prezes PSL. Dodatkowo podkreślił, że dla skuteczności szczepionek niezwykle ważna jest szybkość jej podania obywatelom, tymczasem premier już trzy tygodnie temu na spotkaniu konsultacyjnym miał zapowiedzieć szukanie dodatkowych dostaw szczepionek. - Ja myślałem, że przez te trzy tygodnie to on nie tylko znajdzie te szczepionki, ale że one już będą w Polsce. Sugerowałem mu, żeby wrócił do rozmów ze Stanami, które prowadził Andrzej Duda - skwitował Kamysz.

Zobacz wideo Prezydent wkręcony przez Rosjan. "To nie jest powód do śmiechu"