Katarzyna Lubnauer: Rafał Trzaskowski to naturalny lider, kandydat na premiera

Wiceprzewodnicząca KO i posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że to Rafał Trzaskowski jest dziś "naturalnym liderem, kandydatem na premiera". Mówiła też o możliwości współpracy opozycji z Jarosławem Gowinem.

Katarzyna Lubnauer udzieliła wywiadu telewizji Polsat News. Zapytana o to, kto jest liderem opozycji, odpowiedziała, że "było ich wielu, ale niektórzy mocno przegrali wybory prezydenckie".

- Zostawmy to do wyborów, wtedy będzie można ocenić, kto ma największy potencjał. Dziś największe szanse ma Rafał Trzaskowski, ponieważ tylko on wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich i zdobył ponad 10 mln głosów. To naturalny lider, kandydat na premiera - powiedziała Lubnauer, zaznaczając jednak, że mamy 2021 rok, a wybory planowane są na 2023 rok.

Jacek Sasin Jacek Sasin: Klucz do porozumienia w Porozumieniu leży w Porozumieniu

Opozycja zbrata się z Porozumieniem? "Jeśli warunkiem przyspieszonych wyborów jest współpraca z Gowinem, to warto"

Posłanka Nowoczesnej pytana była także o konflikt w Porozumieniu Jarosława Gowina. Stwierdziła, że jeśli współpraca z nim miałaby doprowadzić do przyspieszonych wyborów, to warto to zrobić. Wyraziła też nadzieję, że na kryzysie w Porozumieniu zyska opozycja. 

- Widać, że Bielan silnie kołysze łódką, chce podważyć zaufanie do Gowina. Gowin, który już raz przeszedł z jednej strony na drugą, wie, że ma szansę przejść na "jasną stronę mocy" i zasilić opozycję - mówiła Lubnauer. 

Zapytana o to, czy chciałaby współpracować z Jarosławem Gowinem, wspomniała, że jako minister szkolnictwa wyższego i nauki zaproponował dobrą jej zdaniem "Konstytucję dla nauki" i że sprzeciwił się organizacji tzw. wyborów kopertowych. Jednocześnie stwierdziła, że "najbardziej przeszkadza fakt, że swoim nazwiskiem firmował wszystkie złe zmiany, związane np. z sądownictwem". 

Prezes Jarosław Kaczyński i wicepremier Jarosław Gowin w sejmowych ławach. Warszawa, 14 grudnia 2018 Porozumienie chce dymisji ministrów Nieoficjalnie: Kaczyński jest przeciwny

Zobacz wideo Lubnauer: "Koalicja 276" ma być koalicją posprzątania po PiS-ie
Więcej o: