Rząd może ponownie zamknąć wyciągi. "Raczej nie przewidujemy, że liczba zakażeń zacznie spadać"

Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu rząd zdecyduje o ponownym zamknięciu stoków narciarskich - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Powodem ponownego zaostrzenia restrykcji ma być wzrost zakażeń koronawirusem.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", decyzje w tej sprawie zapadną najwcześniej we wtorek. Rząd je podejmie na podstawie danych epidemiologicznych. Dziennik przypomina, że 16 lutego liczba zakażeń wyniosła 5,2 tys., czyli o ponad tysiąc więcej niż tydzień temu. 

Rząd przywróci obostrzenia? Możliwe ponowne zamknięcie stoków

- W tym tygodniu jest za wcześnie, by mówić o pełnym obrazie rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę analizy z ostatnich dni, raczej nie przewidujemy, że liczba zakażeń zacznie spadać - mówi "DGP" rozmówca z rządu. Mało prawdopodobne jest więc zatem dalsze odmrażanie gospodarki. Rząd prawdopodobnie albo przedłuży obostrzenia, które obowiązują do końca następnego tygodnia, albo je zaostrzy. Według gazety nie ma na razie planów, by zamknąć również hotele, ponieważ rządzący zakładają, że jest w nich stosowany reżim sanitarny.

Zobacz wideo Lubnauer: "Koalicji 276" ma być koalicją posprzątania po PiS-ie

Prof. Tyll Krüger z Politechniki Wrocławskiej, który bada rozprzestrzenianie się epidemii, przyznaje, że w luzowaniu obostrzeń rząd powinien cofnąć się o krok. - Rekomendowałbym zamknięcie hoteli, a nawet szkół - twierdzi. 

Więcej o: