Polska 2050 zakłada koło poselskie. Hołownia wskazał "naturalną kandydatkę" na przewodniczącą

Szymon Hołownia zdradził w programie "Onet Rano", kto jest "naturalną kandydatką" na przewodniczącą koła poselskiego Polska 2050 w Sejmie - to Hanna Gil-Piątek, która dołączyła do ugrupowania jako pierwsza. Hołownia powiedział również, że w najbliższym czasie do jego ugrupowania nie dołączą nowi parlamentarzyści.

W poniedziałek Polska 2050 poinformowała o nowym transferze. Do ugrupowania Szymona Hołowni dołączyła Paulina Hennig-Kloska, dotychczasowa posłanka Koalicji Obywatelskiej. Hennig-Kloska dołączyła do Hanny Gill-Piątek i Joanny Muchy, które wcześniej zasiliły szeregi Polski 2050. Dzięki temu ugrupowanie może utworzyć w Sejmie koło poselskie, które - jak podkreślono w komunikacie Polski 2050 - było jednym z "najważniejszych bieżących celów" ruchu.

Polska 2050 utworzy koło poselskie w Sejmie. "Ono było nam potrzebne" 

- Naturalną kandydatką na przewodniczącą koła jest Hanna Gill-Piątek, która dołączyła do nas jako pierwsza i ciężko pracuje nad zaznaczeniem naszej obecności w parlamencie. Dołączył do nas również senator Jacek Bury, który też już bierze udział w pracach Senatu - powiedział Szymon Hołownia w programie "Onet Rano".

Maciej WąsikWąsik o interwencji policji w Zakopanem. "Działania adekwatne do sytuacji"

- Cieszę się z tego, że mamy koło, ponieważ ono było nam potrzebne i wielokrotnie o tym mówiliśmy. Koło jest czymś, co pomoże nam mieć sprawczość w parlamencie - wyjaśnił Hołownia

Lider ruchu Polska 2050 zadeklarował, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się transferu kolejnych parlamentarzystów do ugrupowania. - Nie zamierzamy się rozsiadać w parlamencie i eskalować naszej obecności, bo jesteśmy przekonani, że potrzebujemy nowych wyborów, które pozwolą nam mieć taką reprezentację w Sejmie, jakiej oczekujemy.

- To nie jest sztuka dla sztuki, ruchy, w których będziemy pokazywać swoją siłę, nam już nie chodzi o ten parlament. Zakończyliśmy pierwszy sezon transferów. Nie mamy w planach kolejnych ruchów kadrowych. Myślimy pragmatycznie. Osiągnęliśmy swój cel - powiedział.

Adam BielanAdam Bielan: Nie zamierzamy przychodzić ze ślusarzami

Zobacz wideo Czy Szymon Hołownia chce zostać premierem?
Więcej o: