Posłanka Lewicy wytknęła Magdalenie Ogórek przeszłość w SLD. "Pani wie, jak się zmienia poglądy"

Anita Kucharska-Dziedzic była jedną z uczestniczek programu "Minęła 20" w TVP, który w poniedziałek prowadziła Magdalena Ogórek. Posłanka Lewicy wytknęła prezenterce jej przeszłość w SLD i zmianę poglądów. - Być może znajdą się panie, które z Lewicy chętnie, radośnie, wzorem pewnej przeuroczej blondynki przejdą do PiS-u - powiedziała polityczka.

Anita Kucharska-Dziedzic uczestniczyła w poniedziałkowym programie "Minęła 20" w TVP. Tematem rozmowy były przejścia posłów opozycji do Polski 2050. Tego dnia, do ruchu utworzonego przez Szymona Hołownię, przeszła związana z Koalicją Obywatelską Paulina Hennig-Kloska. Prowadząca program Magdalena Ogórek poprosiła gości o komentarz do tej sprawy.

Posłanka Lewicy o problemach Zjednoczonej Prawicy: Tam tak naprawdę dopiero jest ruchawka

Najciekawsza była odpowiedź posłanki Lewicy. Anita Kucharska-Dziedzic na początku stwierdziła, że część widzów z rozbawieniem przygląda się tym przepychankom politycznym. Dodała, że tak naprawdę nie jest to kwestia istotna, ponieważ wszystkie te osoby należą do opozycji. - Problemem Zjednoczonej Prawicy jest to, co tam się dzieje, bo tam tak naprawdę dopiero jest ruchawka i dyscyplinowanie pana Gowina, a PiS może wywrócić się o własne nogi - stwierdziła.

Magdalena Ogórek zwróciła wtedy uwagę na to, że z ostatniego sondażu CBOS wynika, że Lewica może znaleźć się pod progiem wyborczym. Anita Kucharska-Dziedzic odniosła się wtedy do przeszłości prezenterki TVP. - PiS rządzi wciąż, a czy Lewica jest pod progiem wyborczym czy nie... Być może znajdą się panie, które z Lewicy chętnie, radośnie, wzorem pewnej przeuroczej blondynki przejdą do PiS-u - odpowiedziała.

Anita Kucharska-Dziedzic: Pani redaktor, myślę, że pani doskonale wie, jak się zmienia poglądy 

Wtedy między paniami wywiązała się dyskusja. - A kogoś pani miała konkretnego na myśli? - dopytywała Magdalena. - Pani redaktor, myślę, że pani doskonale wie, jak się zmienia poglądy - odpowiedziała Kucharska-Dziedzic.

Materiały promocyjne, Jarosław Jakimowicz i Magdalena OgórekTVP. Ogórek i Jakimowicz dowcipkują o "Kropce nad i". "Ładny program o modzie"

- Pani poseł, najpierw trzeba być w jakiejś partii, żeby przejść do innej. Najpierw trzeba zmienić poglądy, żeby ktoś mógł tak mówić o tych poglądach - stwierdziła dalej Magdalena Ogórek. Posłanka Lewicy westchnęła i dodała:

Można zawsze reprezentować jakieś środowisko, jakieś ugrupowanie, i mówić, że ma rewelacyjne pomysły w ramach tego środowiska na rządzenie państwem, a potem złożyć hołd lenny komuś innemu.

Magdalena Ogórek nie zareagowała już na odpowiedź posłanki Lewicy, ponieważ do rozmówców dołączyła wtedy Hanna Gill-Piątek.

Magdalena OgórekSikorski do Ogórek: Klauzula sumienia nie pozwala mi oglądać szczujni TVP

Zobacz wideo Orędzie marszałka Grodzkiego w TVP: Tzw. media publiczne dostają co roku gigantyczną kwotę 2 miliardów złotych
Więcej o: