Radio Szczecin ma nowego wicenaczelnego. Jest nim autor materiałów oczerniających marszałka Senatu

Autor materiałów wymierzonych w marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego właśnie awansował. Od teraz będzie pełnić rolę zastępcy redaktora naczelnego Radia Szczecin.

W materiałach przygotowanych przez Tomasza Duklanowskiego anonimowi pacjenci oskarżali chirurga, obecnego marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, o przejmowane łapówek. Zeznania dotyczyły rzekomych zdarzeń sprzed wielu lat, a także deklaracji osób z rodziny pacjentów. Marszałkowi nie zostały jednak do tej pory postawione zarzuty, a on sam zaprzecza, że przyjął jakiekolwiek pieniądze.

- Przez 36 lat mojej kariery lekarskiej, w tym okres senatowania jako szeregowy senator, nie było najmniejszych zastrzeżeń do mojej postawy etycznej. W dniu wyboru na marszałka Senatu rozpoczął się haniebny atak - mówił Grodzki w styczniu 2020. w rozmowie z RMF FM.

Oskarżał marszałka Senatu o łapówki. Awansował

Jak podaje "Wyborcza" nowym zastępcą redaktora naczelnego Radia Szczecin został Tomasz Duklanowski - autor materiałów oczerniających marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który do tej pory pracował w rozgłośni jako reporter.

"Wyborcza" prognozuje jednak, że w najbliższej przyszłości Duklanowski awansuje ponownie - tym razem na redaktora naczelnego stacji. Wnioski te wysnuwa na podstawie zwolnienia się stanowiska obecnego rektora naczelnego, Przemysława Szymańczyka, który 12 lutego miał rozwiązać umowę za obopólną zgodą stron z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. 

Prywatnie Duklanowski pochodzi z rodziny działaczy PiS-u. Do partii należy jego ojciec, stryj i stryjeczny brat. Sam dziennikarz został natomiast wyróżniony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce".

Więcej o: