Hennig-Kloska przechodzi do ruchu Hołowni. W tym tygodniu Polska 2050 powoła koło w Sejmie

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przechodzi od ruchu Szymona Hołowni. "Jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie. (...) W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu" - poinformowano w komunikacie.

"Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworo nowych członków. Są to: posłanka Paulina Henning-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi" - poinformowało Biuro Prasowe ruchu Szymona Hołowni. Jak czytamy dalej w komunikacie, "Polska 2050 Szymona Hołowni to partia stawiająca na jakość". "Dlatego cieszymy się z tego, że powiększa się nasze grono profesjonalistów. Każda z dołączających dziś do nas osób ma duże zasługi dla swoich społeczności lokalnych i znaczące osiągnięcia na swoich obszarach działania" - podkreślono.

Hołownia zaczyna działać na nerwy Platformie. Hołownia zaczyna działać na nerwy Platformie. "Niech trochę przystopują"

Polska 2050 powoła koło w Sejmie

Jak zaznaczono, jednym z najważniejszych celów bieżących ruchu było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć możliwości działania. "W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu" - poinformowano w komunikacie.

O przejściu Pauliny Henning-Kloski do ruchu Szymona Hołowni media donosiły już w czwartek. Do ugrupowania dołączyć miał także Tomasz Zimoch. Ostatecznie jednak zapowiedziana konferencja prasowa nie odbyła się, a negocjacje z parlamentarzystami miały zakończyć się fiaskiem.

Zimoch zarzuca Budce brak dyskusji na temat projektu PiSMedia: Negocjacje ws. transferów do Polski 2050 zakończyły się fiaskiem

Zobacz wideo Orędzie marszałka Grodzkiego w TVP: Tzw. media publiczne dostają co roku gigantyczną kwotę 2 miliardów złotych
Więcej o: