Tusk ironicznie ws. doniesień o spotkaniach z Gowinem: Przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy

Choć wicepremier Jarosław Gowin stanowczo zaprzeczał, by odbywał tajne spotkania z szefem Europejskiej Partii Ludowej Donaldem Tuskiem, w wypowiedziach polityków ten wątek wciąż się przewija. Głos zabrał w tej sprawie w sobotę sam Tusk, umieszczając na Twitterze pochodzące sprzed kilku lat wspólne zdjęcie z Gowinem.

Portal wpolityce.pl podał w piątek, że wicepremier Jarosław Gowin "co najmniej kilkukrotnie kontaktował się w ostatnim czasie z Donaldem Tuskiem". Według portalu w ciągu ostatnich kilkunastu dni Gowin miał spotkać się z byłym szefem Rady Europejskiej w Hotelu Warszawa.

"Kiedy czyta się kolejne absurdalne kłamstwa o moich rzekomych spotkaniach z Donaldem Tuskiem, można by dojść do wniosku, że celem portalu wpolityce.pl jest na zlecenie opozycji jak najszybciej zakończyć rządy Zjednoczonej Prawicy. Spokojnie - prawnicy już pracują nad pozwem" - odpowiedział Gowin na Twitterze.

Portal donosi o spotkaniu Gowina z Tuskiem. Wicepremier odpowie pozwemPortal donosi o spotkaniu Gowina z Tuskiem. Wicepremier odpowie pozwem

Według wicerzecznika Porozumienia Jana Strzeżka, ostatnie spotkanie Tuska z Gowinem wydarzyło się w 2013 r.

Donald Tusk: Wicepremier przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy

Plotki mimo to nie ucichły. - Mówi się sporo o jego [Jarosława Gowina - red.] spotkaniu z Donaldem Tuskiem. Słyszałem o regularnych spotkaniach online Jarosława Gowina z prezydentami związanymi z opozycją: Rafałem Trzaskowskim, Aleksandrą Dulkiewicz czy Jackiem Jaśkowiakiem - mówił w opublikowanej w sobotę na portalu Wp.pl rozmowie minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. samorządów Michał Cieślak. Cieślak w sobotę został wykluczony z Porozumienia.

- Mówi się, że są zdjęcia z tego spotkania. Naturalnym pytaniem jest więc: kto posiada te zdjęcia? Wydaje mi się, że może je posiadać sam Donald Tusk. Jeżeli Tusk je posiada, to ma konkretny cel: szantażować Jarosława Gowina. Tak, by Gowin mu się nie "wyślizgnął" - dodał polityk.

Doniesienia o kontaktach z Jarosławem Gowinem skomentował w sobotę Donald Tusk. Umieścił wspólne zdjęcie z Gowinem, wykonane 30 sierpnia 2012 r. w Sejmie. Tusk był wówczas premierem, a Gowin ministrem sprawiedliwości. 

"Wicepremier w trakcie tajnego spotkania przechodzi na dobrą stronę, ale się nie cieszy" - napisał Tusk.

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu