Sondaż CBOS. Polska 2050 Szymona Hołowni wyprzedza PO. Spada też poparcie dla PiS

Na pierwszym miejscu nadal utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość, ale wyniki rządzącej partii nieznacznie spadają. Rośnie za to zaufanie do ugrupowania Szymona Hołowni - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Jak wynika z sondażu CBOS, na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia swój głos w wyborach parlamentarnych oddałoby 33 proc. badanych. Niemal co piąty ankietowany zagłosowałby na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Sellin o podatku od mediów: Sellin o podatku od mediów: "To są rzucone pomysły"

Sondaż CBOS. Spadek KO i Lewicy, wzrost poparcia Polski 2050

Zjednoczona Prawica w lutowym badaniu uzyskała poparcie na poziomie 33 proc. co wobec styczniowego sondażu oznacza spadek o 2 pkt. proc. O 1 pkt proc. swoje notowania poprawiła z kolei Polska 2050 - na ugrupowanie Szymona Hołowni oddałoby głos 19 proc. ankietowanych.

Spadek odnotowała Koalicja Obywatelska. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w tym miesiącu, głos na to ugrupowanie oddałoby 12 proc. wyborców, co względem poprzedniego miesiąca oznacza spadek na poziomie 2 pkt. proc.

Kolejny konflikt w rządzie. Posłowie Gowina zapowiadają blokadę podatku od reklamSondaż: Konflikt w Porozumieniu osłabił Gowina - tak uważa co piąty Polak

Żadnej zmiany nie odnotowano w przypadku Konfederacji, która wciąż może liczyć na poparcie na poziomie 5 proc. Progu wyborczego z kolei nie przekroczyłaby Lewica, na którą w sondażu CBOS postawiło 4 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.).

Zobacz wideo Orędzie marszałka Grodzkiego w TVP: Tzw. media publiczne dostają co roku gigantyczną kwotę 2 miliardów złotych
Więcej o: