Bielan o decyzji władz Porozumienia: Gowin wpadł w jakąś furię i wycina ludzi na oślep

Adam Bielan stwierdził, że Jarosław Gowin "nie ma żadnych uprawnień do zwoływania ciał statutowych Porozumienia". - Apeluję do byłego prezesa Jarosława Gowina, żeby się uspokoił - powiedział europoseł.

Adam Bielan w rozmowie z PAP, której depeszę publikuje m.in. Onet, odniósł się do ostatnich decyzji prezydium Porozumienia.

Adam Bielan: Gowin zamienia sytuację w kabaret

- Jarosław Gowin zamienia tę sytuację w kabaret; nie ma żadnych uprawnień do zwoływania ciał statutowych, tym bardziej nie ma uprawnień do wyrzucania kogokolwiek. Apeluję do byłego prezesa Jarosław Gowina, żeby się uspokoił, bo najwyraźniej wpadł w jakąś furię i wycina ludzi na oślep. Nie ma takich uprawnień, szkodzi naszej partii - powiedział europoseł. 

Podczas piątkowego posiedzenia władz Porozumienia podjęto dwie decyzje. Pierwsza dotyczy zawieszenia członków partii: Michała Cieślaka, Zbigniewa Gryglasa, Włodzimierza Tomaszewskiego, Jacka Żalka, Karola Rabendy, Magdaleny Błeńskiej, Pawła Skotarka i Andrzeja Walkowiaka. 

Porozumienie podjęło decyzję ws. podatku od reklam

Druga decyzja dotyczy stanowiska ws. projektu podatku od reklam. Porozumienie jednoznacznie odrzuca propozycję rządu.  "Niestety, z rozczarowaniem musimy stwierdzić, że konstrukcja zaprezentowana w omawianym projekcie ustawy nie przyniesie w wyżej wymienionych obszarach pożądanych skutków"- czytamy w oświadczeniu. Ugrupowanie stwierdziło, że "paradoksalnym skutkiem uchwalenia takich przepisów byłaby jeszcze głębsza dyskryminacja mediów krajowych w stosunku do podmiotów globalnych". "Stoi to w całkowitej sprzeczności z programem Zjednoczonej Prawicy. Podkreślamy także, że przedstawiony projekt nie został wcześniej skonsultowany z naszą partią" - podkreślono w stanowisku.

W Porozumieniu od ubiegłego tygodnia trwa konflikt. Grupa działaczy i posłów pod przewodnictwem Adama Bielana uważa, że Jarosław Gowin formalnie nie jest szefem ugrupowania od 2018 roku. Według nich to Bielan, jako szef Konwencji Krajowej Porozumienia, pełni obowiązki przewodniczącego partii. 

Więcej o: