Władze Porozumienia zawiesiły kolejnych ośmiu członków. M.in. Żalka i Gryglasa

Prezydium Porozumienia Jarosława Gowina zawnioskowało o usunięcie z partii kolejnych członków - poinformował Jan Strzeżek, wicerzecznik partii. Chodzi m.in. o Jacka Żalka, Michała Cieślaka i Zbigniewa Gryglasa.

"Prezydium Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosława Gowina jednogłośnie zdecydowało o zawieszeniu Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka, Jacka Żalka i Włodzimierza Tomaszewskiego oraz o skierowaniu wniosków o usunięcie z partii" - napisał na Twitterze Jan Strzeżek. 

Władze Porozumienia zawiesiły Gryglasa i Żalka

Zbigniew Gryglas jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a Jacek Żalek wiceministrem funduszy i polityki regionalnej, z kolei Michał Cieślak to minister w KPRM. 

Tę informację podał też Kamil Bortniczuk. Poseł napisał jeszcze o wniosku o usunięcie dwóch innych osób: byłej posłanki Magdaleny Błeńskiej i Karola Rabendy, prezesa stowarzyszenia Republikanie.

Niedługo później na oficjalnym profilu Porozumienia na Twitterze opublikowano pełną listą zawieszonych członków. "Uchwałami Prezydium Zarządu Krajowego Porozumienia zawieszono i skierowano wniosku o usunięcie: Michała Cieślaka, Zbigniewa Gryglasa, Włodzimierza Tomaszewskiego, Jacka Żalka, Karola Rabendy, Magdaleny Błeńskiej, Pawła Skotarka i Andrzeja Walkowiaka" - czytamy.

Kryzys w Porozumieniu

W ubiegły piątek rzeczniczka Porozumienia poinformowała, że z partii wykluczeni zostali Kamil Bortniczuk i Adam Bielan. Stanowisko w sprawie zajął także sąd koleżeński, który potwierdził decyzję członków partii. Jeszcze tego samego dnia zdementował tę informację Bielan, a w poniedziałek Bortniczuk stwierdził, że wciąż jest posłem Porozumienia. 

Zobacz wideo Czy w "Koalicji 276" jest miejsce dla Jarosława Gowina?

Część członków Porozumienia, m.in. Adam Bielan czy Jacek Żalek, uważa, że Jarosław Gowin nie jest szefem partii. Według nich kadencja prezesa partii Jarosława Gowina wygasła trzy lata temu i dlatego nie może on dalej pełnić tej funkcji. Według przeciwników Gowina, jako szef Konwencji Krajowej pełniącym obowiązki przewodniczącego ugrupowania jest Adam Bielan.

Więcej o: