Suski o "nagonce oszczerstw" na fabrykę broni w Radomiu. Zaatakował Niemcy: "Kiedyś egzekucje, dziś Onet!"

Poseł PiS Marek Suski odniósł się na Twitterze do ostatnich publikacji Onetu na temat polskiego karabinka Grot. Parlamentarzysta stwierdził wręcz, że portal "prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu". W jednym z wpisów skomentował: "Kiedyś egzekucje, dziś Onet!". Wpis został jednak szybko usunięty.

Portal Onet.pl informował w ostatnich dniach o "licznych wadach flagowego polskiego karabinka Grot", produkowanego przez radomską fabrykę "Łucznik". Z testów opisywanych przez portal miało wynikać m.in., że niektóre z usterek karabinka uniemożliwiają strzelanie. "Łucznik" zapowiedział pozew przeciw Onetowi. 

- Grot to dobra broń produkowana w Polsce. Fabryka w Radomiu słucha uwag użytkowników, którymi są żołnierze Wojska Polskiego i dlatego były już wprowadzane zmiany w tej broni - mówił 7 lutego w radiowej Jedynce szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewniał, że "wielokrotnie słyszał od żołnierzy, że Grot to bardzo dobra broń".

W środę "Rzeczpospolita" poinformowała, że fabryka zadeklarowała poprawienie 43 tys. sztuk karabinków dostarczonych do tej pory wojsku

Producent i MON odpowiadają na tekst o karabinie Grot. Resort obrony: Przeszedł wszystkie niezbędne badania (zdjęcie ilustracyjne)Producent i MON ws. karabinu Grot. "Przeszedł wszystkie niezbędne badania"

Marek Suski: Kiedyś egzekucje, dziś Onet

"12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku" - napisał w piątek po południu na Twitterze poseł PiS Marek Suski.

W kolejnym wpisie dodał: "Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET! [pisownia oryginalna - red.]". Wpis zniknął jednak szybko z konta Marka Suskiego.  

Wpis Marka SuskiegoWpis Marka Suskiego Twitter.com/Marek Suski

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do Marka Suskiego i rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz wideo Orędzie marszałka Grodzkiego w TVP: Tzw. media publiczne dostają co roku gigantyczną kwotę 2 miliardów złotych
Więcej o: