Protest mediów. Michał Wójcik: Dopiero wczoraj powoli się zapoznawałem, o co w tym sporze chodzi

Michał Wójcik w rozmowie z RMF FM przyznał, że dopiero w czwartek zapoznawał się z tym, o co chodzi sporze wokół podatku od reklam. - Ja się zapoznaję szerzej, jeżeli pochylam się nad jakąś tematyką - mówił.

Michał Wójcik w porannej rozmowie RMF FM był pytany między innymi o podatek od reklam, który wywołał protest mediów. Minister przyznał, że dopiero powoli zapoznaje się z tym, o co w ogóle chodzi w tym sporze.

Rzecznik rządu Piotr MüllerRzecznik rządu o akcji Media bez wyboru. "Zdziwiła mnie na tym etapie"

Wójcik już wie, o co chodzi z podatkiem od reklam

Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czwartkowej rozmowie z dziennikarzem RMF FM odpowiedział między innymi na pytania dotyczące podatku od reklam, którego wprowadzenie wywołało akcję "Media bez wyboru" i protest wielu niezależnych stacji i portali informacyjnych. Wójcik przyznał, że dopiero w czwartek powoli zapoznawał się z tym, o co tak naprawdę chodzi w całym sporze. 

Na czym polega protest mediów? Sprawdź >>>

PE zajmie się atakami na wolność mediów w Polsce i na WęgrzechPE zajmie się atakami na wolność mediów w Polsce i na Węgrzech

Projekt nie był konsultowany w koalicji rządzącej

Wczoraj wieczorem mieliśmy spotkanie poszerzonego prezydium Solidarnej Polski, ustaliliśmy, że skontaktujemy się z ekspertami, którzy znają się na tej tematyce i swoje stanowisko co do tej propozycji resortu finansów dopiero przedstawimy

- mówił w "RMF FM" Michał Wójcik. Zdziwiony dziennikarz zapytał ministra, czy dopiero wczoraj dowiedział się o tej ustawie, mimo że mówi się o niej już od dłuższego czasu. Wójcik twierdzi, że zapoznawał się między innymi z systemami z innych krajów. Jak wyjaśniał: 

Ja się zapoznaję szerzej, jeżeli pochylam się nad jakąś tematyką

Na pytanie o to, czy Solidarna Polska poprze próby wprowadzenia dla mediów podatku od reklam, Wójcik odpowiedział, że na razie nie ma stanowiska partii. Polityk uważa, że kierunkowo zmiany są potrzebne, jednak co do szczegółowego sposobu ich wdrażania - jest sporo wątpliwości i on też je ma.

Zobacz wideo Pandemia w Polsce. Michał Wójcik opisuje swoją chorobę
Więcej o: