Porozumienie nie poprze podatku od reklam. "Ziobryści" też mogą wierzgać. Postawią warunek?

Posłowie Porozumienia prawie na pewno nie poprą ustawy o podatku od reklam - podaje polsatnews.pl. Portal donosi także, że w sprawie projektu zastrzeżenia ma też Solidarna Polska. "Ziobryści" mogą postawić PiS warunek.

Choć decyzja Porozumienia ws. proponowanego przez rząd podatku od reklam jeszcze nie zapadła, posłowie tej partii najprawdopodobniej będą przeciwni. - Na sto procent nie poprzemy tej ustawy - mówi rozmówca polsatnews.pl.

Doniesienia portalu zdają się potwierdzać to, o czym w Gazeta.pl pisał Jacek Gądek. - Pewnie ją zablokujemy - mówił naszemu dziennikarzowi jeden z posłów Porozumienia.

Wojciech Kasprowski, człowiek Bielana póki co nie wejdzie do zarządu TVPPorozumienie Gowina może utrącić podatek od mediów. "Pewnie zablokujemy ustawę"

Polsatnews.pl podaje, że powodem zablokowania przez partię Jarosława Gowina podatku medialnego ma być brak konsultacji. - Nie po to podpisywaliśmy umowę koalicyjną, żeby teraz nas zaskakiwano - mówią źródła portalu. 

Ustawa o podatku od reklam. Propozycja PiS bez poparcia koalicjantów?

Zobacz wideo Prof. Godzic: Będziemy mieć Budapeszt nad Wisłą

Porozumienie w środę wydało oświadczenie w tej sprawie. "Porozumienie Jarosława Gowina z niepokojem analizuje projekt nowego podatku od mediów. Projekt ten na żadnym etapie nie był z nami konsultowany. Jednocześnie z uwagą wsłuchujemy się w głos mediów i obywateli. Finalne stanowisko Porozumienia Jarosława Gowina przedstawi w najbliższych dniach Zarząd partii" - napisano w stanowisku.

Oficjalna decyzja co do głosowania nad ustawą ma zapaść w piątek po południu.

Z informacji polsatnews.pl wynika, że również Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry nie zaznajomiono z projektem ustawy. "Ziobryści" mogą postawić warunek - poprą podatek, jeśli ruszą prace nad projektem tzw. ustawy o wolności słowa. W tym tygodniu minister sprawiedliwości apelował do Mateusza Morawieckiego o przyspieszenie prac.