Wpolityce.pl twierdzi, że Gowin spotkał się z Tuskiem. Wicepremier zapowiada pozew. "Prawnicy pracują"

"Spokojnie - prawnicy już pracują nad pozwem" - tak Jarosław Gowin odpowiedział na doniesienia wpolityce.pl na temat jego rzekomych rozmów z Donaldem Tuskiem. Portal podał, że były premier spotkał się z szefem Porozumienia w warszawskim hotelu.

Jak pisze wpolityce.pl, Jarosław Gowin "co najmniej kilkukrotnie kontaktował się w ostatnim czasie z Donaldem Tuskiem". Według prorządowego portalu w ciągu ostatnich kilkunastu dni wicepremier spotkał się z byłym szefem Rady Europejskiej w Hotelu Warszawa. Obiekt ma należeć do znajomego Jarosława Gowina. 

Zobacz wideo Prof. Wiesław Godzic był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (11.02)

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii odpowiedział na te doniesienia w mediach społecznościowych. "Kiedy czyta się kolejne absurdalne kłamstwa o moich rzekomych spotkaniach z D. Tuskiem, można by dojść do wniosku, że celem portalu wpolityce.pl jest na zlecenie opozycji jak najszybciej zakończyć rządy Zjednoczonej Prawicy. Spokojnie - prawnicy już pracują nad pozwem" - napisał Gowin na Twitterze.

Jarosław Gowin był ministrem sprawiedliwości w drugim rządzie Donalda Tuska. Został odwołany w 2013 roku. Po przegranych wyborach na stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej Gowin opuścił tę partię.