Konferencja Polski 2050 odwołana. Media: Negocjacje ws. transferów zakończyły się fiaskiem

W czwartek poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Zimoch dołączy do ruchu Polska 2050 - ustalił nieoficjalnie Onet. Z kolei portal Interia donosi nieoficjalnie, że z Klubu Parlamentarnego KO może odejść Paulina Hennig-Kloska. Ostatecznie zaplanowana na godz. 11 konferencja prasowa ugrupowania Hołowni w ogóle się nie odbyła, a negocjacje z parlamentarzystami miały zakończyć się fiaskiem.

Informację o przejściu Tomasza Zimocha z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050 portal potwierdził w dwóch niezależnych źródłach w ugrupowaniu Szymona Hołowni.

Media: Zimoch i Hennig-Kloska mieli wzmocnić Polskę 2050 Szymona Hołowni. Negocjacje się nie powiodły 

Według ustaleń Onetu na konferencji prasowej, poza Tomaszem Zimochem, prawdopodobnie pojawi się jeszcze jeden parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej oraz samorządowcy, którzy również chcą dołączyć do Polski 2050. Zimoch, w przeszłości komentator sportowy związany m.in. z Polskim Radiem, zdobył mandat poselski startując z pierwszego miejsca na liście KO w okręgu łódzkim

Interia poinformowała nieoficjalnie, że do ruchu Hołowni ma dołączyć natomiast Paulina Hennig-Kloska (Koalicja Obywatelska, .Nowoczesna). W rozmowie z portalem posłanka zaprzeczyła jednak tym doniesieniom. Jak będzie naprawdę, przekonamy się podczas konferencji prasowej Polski 2050, którą zaplanowano na godz. 11. 

Aktualizacja: Konferencja Polski 2050 została odwołana "z przyczyn niezależnych". Jak ustaliła nieoficjalnie Interia, rozmowy między parlamentarzystami a ruchem trwały do ostatniej chwili, ale ostatecznie zakończyły się fiaskiem. Do pozostania w KO Hennig-Kloskę mieli przekonać jej partyjni koledzy.

Koło poselskie musi składać się z co najmniej trzech posłów. Wcześniej do ruchu Polska 2050 dołączyła Hanna Gill-Piątek (wcześniej reprezentowała Lewicę) oraz Joanna Mucha (KO). W ugrupowaniu Hołowni jest także były senator KO Jacek Bury. 

Zobacz wideo Małgorzata Kidawa-Błońska o odejściu Joanny Muchy
Więcej o: